UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Orkiestra Wojskowa jedzie do Francji

 
Elbląg, Orkiestra Wojskowa jedzie do Francji
fot. W. Wawro

W dniach 23-24 maja Orkiestra Wojskowa z Elbląga po raz pierwszy weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Saint Quentin we Francji.

Występując w poprzednich latach na festiwalach w Niemczech Orkiestra Wojskowa z Elbląga zabłysnęła widowiskowymi pokazami musztry paradnej. Będąc zauważoną
       i pozostając w pamięci organizatorów została wyróżniona zaproszeniem na Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Saint-Quentin we Francji.
       Tym razem Orkiestra pokona ponad 1600 km, aby godnie reprezentować swój kraj, region oraz Wojsko Polskie.
       Pierwszego dnia żołnierze – muzycy pod dowództwem kapitana Macieja Skrzypczaka wykonają musztrę paradną, rozpoczynającą się niezwykle miłą dla francuskiej publiczności niespodzianką – Polonezem A-dur Fryderyka Chopina – uznanego i uwielbianego kompozytora francuskich melomanów i miłośników sztuki.
       Nie zabraknie też polskich akcentów wojskowo – patriotycznych, jak „Marsz Polonia” czy „Sława Żołnierza Polskiego”.
       W ramach popisu solowego wystąpi rodowity elblążanin Krzysztof Narodowski, który wykona na ksylofonie utwór „Zirkus Renz” Gustava Petera, a dla dopełnienia „muzycznej uczty” Orkiestra zaprezentuje się w bloku rozrywkowym, będącym wiązanką nieśmiertelnych standardów muzyki polskiej i zwieńczonym hiszpańskim paso doble.
       Drugiego dnia festiwalu elbląscy muzycy wojskowi wezmą udział w przemarszu ulicami Saint-Quentin prezentując się mieszkańcom miasta i przybyłym gościom oraz żegnając się z francuską publicznością przed powrotem do Ojczyzny.
      
      
      
Anna Małyszko
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama