UWAGA!

Ostatnie chwile lipcowych półkolonii

Elbląg, Ostatnie chwile lipcowych półkolonii
(fot. SDK Zakrzewo)

Przejażdżki konne, wizyta w aeroklubie, zwiedzanie chaty Wikingów, gra w kręgle, zabawy sportowe i zajęcia plastyczne - to tylko część atrakcji, jakie przygotował Spółdzielczy Dom Kultury Zakrzewo dla młodych mieszkańców osiedla. Zobacz fotoreportaż.

W pierwszej połowie miesiąca z letniej oferty Spółdzielczego Domu Kultury skorzystało 30 dzieci. Tyle samo uczęszcza na drugi turnus, który zakończy się 31 lipca.
       - Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy uczestnicy zajęć byli zadowoleni, a ciekawe, wakacyjne przeżycia na długo pozostały w ich pamięci - mówi Magdalena Lemańczyk z SDK Zakrzewo.
       Podczas spaceru po starówce dzieci odwiedziły Chatę Wikingów, a pod Bramą Targową przypomniały sobie legendę o dzielnym Piekarczyku i kilkakrotne potarły jego nos na szczęście. Jedną z atrakcji półkolonii są zajęcia w Aeroklubie Elbląskim, podczas których dzieciaki obserwują skoki spadochronowe, oglądają z bliska samoloty i przymierzają spadochrony. Na lotnisku odbywają się też zabawy sportowe.
       Odwiedzając redakcję „Dziennika Elbląskiego”, dzieci mogły przyjrzeć się pracy zatrudnionych tam dziennikarzy. Odwiedziły bibliotekę dziecięcą i jednostkę straży pożarnej. W ramach akcji odbyło się też spotkanie z policjantem, który udzielał młodym elblążanom cennych porad dotyczących bezpieczeństwa. Na terenie fundacji Końskie Zdrowie dzieci jeździły na koniach. Były też przejażdżki bryczką.
       W programie półkolonii znalazła się również nauka gry w kręgle, seans filmowy w Multikinie i szalone zabawy w „Meksyku”. Nie mogło oczywiście zabraknąć wycieczki do Bażantarni i pieczenie kiełbasek przy ognisku.
       Dzieci uczestniczą tez w zajęciach z muzykoterapii, a w Wakacyjnym Studiu Plastycznym wykonują oryginalne maski metodą papier-mache, malują pastelami olejnymi, tworzą batik (malowanie na płótnie za pomocą gorącego wosku i barwników) i wydrapywanki.
      
      
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama