UWAGA!

Ostatnie ćwiczenia

W najbliższą sobotę żołnierze 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierze innych krajów, którzy wezmą udział w III zmianie misji stabilizacyjnej w Iraku, rozpoczną ostatnie szkolenie przed wyjazdem. W Bemowie Piskim, Bartoszycach i Braniewie odbędą się Wieloszczeblowe Ćwiczenia Dowódczo-Sztabowe pod kryptonimem "Desert Lake 2004".

Jak informuje kpt. Zbigniew Tuszyński, oficer prasowy dowódcy 16 PDZ ćwiczenia te są ostatnim i jednocześnie najważniejszym elementem szkolenia przygotowującym, a jednocześnie sprawdzającym Międzynarodową Dywizję Centralno - Południową (MND CS) do wypełniania zadań w ramach operacji "Iracka Wolność". Weźmie w nich udział cała III zmiana polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku. Jego trzon został sformowany na bazie 16 PDZ. Ponadto w składzie III zmiany znajdują się pododdziały i żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 1 i 10 Brygady Logistycznej, 1 Pułku Specjalnego, 5 Pułku Inżynieryjnego, 2 Szpitala Operacji Pokojowych oraz Jednostka Ogólnego Wsparcia CIMIC. Oprócz polskich żołnierzy ćwiczyć będzie 95 żołnierzy z krajów, które wysyłają swoje siły zbrojne do Iraku.
     - Ćwiczenia będą prowadzone od 29 maja do 9 czerwca jednocześnie w Bemowie Piskim, Bartoszycach i Braniewie - wyjaśnia kpt. Tuszyński. - Zakładamy, że podczas szkolenia wystąpią sytuacje taktyczne typu: ataki terrorystyczne na punkty kontrolne, napady na konwoje, zamachy terrorystyczne na ochraniane obiekty, konieczność ewakuowania i przetransportowania rannych.
     - Jednocześnie ćwiczone będą rutynowe procedury w ramach działania punktów kontrolnych, takie jak przeszukiwanie osób i pojazdów czy zatrzymywanie podejrzanych - dodaje.
     Scenariusz "Desert Lake 2004" oparty będzie na aktualnej sytuacji występującej w rejonie działania dywizji w Iraku.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama