UWAGA!

Oświadczenie Prezydium KEP

Elbląg, Oświadczenie Prezydium KEP

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do wszystkich środowisk społecznych, politycznych, naukowych i kulturalnych oraz do mediów o zaniechanie niepotrzebnych sporów o miejsce pochówku Prezydenckiej Pary.

„Wobec majestatu śmierci i wielkiej tragedii wszystkie indywidualne racje powinny ustąpić na rzecz zachowania jedności i godności narodowej” – czytamy w oświadczeniu wydanym dziś przez Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
       Biskupi zaznaczają, że „Krypta Katyńska na Wawelu będzie godnym miejscem pamięci zarówno ofiar z Katynia sprzed siedemdziesięciu lat, jak i Prezydenta Rzeczpospolitej oraz tych wszystkich, którzy zginęli, pełniąc publiczną misję w służbie Polsce”.
       Prezydium Episkopatu prosi „o trwanie w atmosferze modlitwy i skupienia oraz o godny udział w pogrzebach ofiar katastrofy”.
       Oświadczenie podpisali abp Józef Michalik, abp Stanisław Gądecki i bp Stanisław Budzik – członkowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
      
      
Biuro Prasowe KEP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Aż włosy się jeżą gdy się to czyta!!! Fantazję to Polacy zawsze mieli (nie wszyscy oczywiście) Przepraszam jeśli kogoś uraziłem :0
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbing1(2010-04-16)
 • jest dla Kaczyńskiego i rodziny miejsce na Wawelu. .. Smocza jama !!!!! Pytam publicznie KTO to wymyslił ? Jaki idiota pozwolił na coś takiego. śmierć Kaczyńskiego Polaków pojednała, pogrzeb ich poróżni. PiS i drugi kaczor nie mógł wytrzyma zgody narodowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rapaport_XXL(2010-04-16)
 • Klerze won z Polski!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Okupowani od 996 r. n.e.(2010-04-16)
 • 966 miało być; )
 • Duchu Święty, oświeć Prezydium Konferencji Episkopatu Polski teraz i na zawsze.
 • Czym to się różni od jedynie słusznych decyzji Komitetu Centralnego PZPR.
 • Niniejszym wnosze o umieszczenie w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów trumny ze zwlokami Anny Jantar. Dla mojego pokolenia, ktore jak wiadomo obalilo komunizm, Anna Jantar była symbolem jednoczącym społeczeństwo polskie. Jeszcze dzisiaj wielu Polaków w sytuacjach trudnych przywołuje w pamięci słowa i melodię piosenki "Tyle słońca w całym mieście". Jej tragiczna śmietć w katastrofie samolotowej. .. ..
 • Historia niweluje protesty w sprawie pochówków wawelskich, ,on Lech Kaczyński ofiarą swojego życia i 95 innych osób obwieścił światu prawdę o Katyniu i to jest ta perspektywa historyczna, która uzasadnia istotę pochówku na Wawelu !
 • Lech Kaczyński - dobry człowiek, słaby Prezydent. takiego go zapamiętamy.
 • Prezydium KEP sobie mogą prosic! won z katolicyzem z polski! precz z jezusem! precz z papiezem!
 • Z litości go tam pochowali za pare lat wygrzebia i przeniosa byle gdzie bo to nieudacznik
 • no jak portelu fajne komentarze, gdyby tyczyly nowaczyka to juz dawno bylyby zmoderowane. Taaaaa - demokracja w waszym wydaniu?
Reklama