UWAGA!

Oszczędności – tak, ale...

Resocjalizacyjny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamienicy Elbląskiej musi jeszcze mocniej zacisnąć pasa - uważają władze powiatu elbląskiego.

Ośrodek, gdzie mieszka i uczy się kilkudziesięciu chłopców z całego kraju, którzy weszli w konflikt z prawem, jest w dramatycznej sytuacji. Na pracę w tym roku placówka otrzymała 65 procent potrzebnych pieniędzy. Jak się dowiedzieliśmy, zarząd powiatu przyjął przedstawiony przez dyrektora Ośrodka program oszczędności.
     Na rezygnacji z prowadzenia własnej stołówki, zwolnieniu z pracy części pracowników kuchni i administracji oraz wysłaniu kilku wychowawców na wcześniejsze emerytury Ośrodek ma oszczędzić 190 tysięcy złotych. To jednak za mało, by placówka bez kłopotów mogła pracować do końca roku.
     O brakujące pieniądze władze powiatu monitują ministerstwa: finansów i edukacji. Na razie pozytywnej odpowiedzi jednak nie ma. Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w całym kraju jest około 40. Wszystkie są w tej samej, trudnej sytuacji.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY, zwolnienie kilku jak to określono wychowawców na wcześniejszą emeryturę spowoduje jedynie to, że pozostaną "młodzi wychowawcy" lecz za znacznie niższe uposażenie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    realista(2004-04-09)
  • Najważniejsze aby nie brakło kasy dla tych co te bzdety wymyślają
Reklama