UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pacjenci mogą liczyć na kompleksową pomoc

 
Elbląg, Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej został oficjalnie otwarty
Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej został oficjalnie otwarty (fot. WS)

– Rehabilitacja, by była skuteczna, musi być kompleksowa, fachowa i wczesna. Naszym pacjentom zapewniamy wykwalifikowaną kadrę i nowoczesny sprzęt – mówił Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego podczas otwarcia Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Zobacz fotoreportaż.

Stworzenie takiego oddziału w strukturach szpitala przy ul. Komeńskiego (były szpital wojskowy) było możliwe dzięki podpisanemu w kwietniu 2011 r. porozumieniu między Ministrem Obrony Narodowej a prezydentem Elbląga. Na mocy dokumentu szpital został przekazany miastu. Rozpoczęto wówczas porządkowanie usług medycznych. Ze Szpitala Miejskiego przeniesiono Oddział Rehabilitacji Neurologicznej i Ośrodek Rehabilitacji Dziennej, a do placówki przy ul. Żeromskiego trafił Odział Ginekologii i Położnictwa.
       Na modernizację pomieszczeń w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym i dostosowanie ich do najnowszych wymogów Ministerstwa Zdrowia wydano ok. 1 mln 300 tys. zł, z czego 850 tys. zł uzyskano od miasta. Nowy Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej rozpoczął przyjmowanie pacjentów w czerwcu br. Jednak dziś (17 lipca) odbyło się jego uroczyste otwarcie, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści.
       – Oddział szpitalny ma 36 łóżek – 21 neurologicznych i 15 ogólnoustrojowych, ale tu wszystko zależy od pacjentów, od zapotrzebowania – wyjaśniał Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego. – Obecnie mamy 100- procentowe obłożenie. Są kolejki do oddziału. Na rehabilitację ze skierowania czeka się ok. 2 miesięcy.
      

 


       Na oddziale hospitalizuje się pacjentów z najcięższymi dysfunkcjami układu ruchu i schorzeniami układu nerwowego, głównie z terenu województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Pacjenci korzystają z zabiegów fizjoterapeutycznych, które obejmują działy: kinezyterapia, elektroterapia, laseroterapia, elektromagnetoterapia, światłolecznictwo, hydroterapia, masaż leczniczy.
       – W naszym szpitalu mamy także Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej na 25 łóżek, Oddział Rehabilitacji dziennej na 40 łóżek oraz Zakład Rehabilitacji, w którym są wykonywane wszystkie usługi, ale ze skierowania, czyli pacjenci są dochodzący – dodał dyrektor Gorbaczewski. – Jesteśmy szpitalem wielospecjalistycznym. Nie planujemy jednak przekształcić się w szpital rehabilitacyjny – zaznaczył.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama