UWAGA!

Palikot, krzyż i europarlamentarna drużyna

 
Elbląg, Janusz Palikot udzielił wsparcia Edycie Polkowskiej-Krupińskiej, która nie ma doświadczenia politycznego w przeciwieństwie do kolegi z listy, Wojciecha Penkalskiego
Janusz Palikot udzielił wsparcia Edycie Polkowskiej-Krupińskiej, która nie ma doświadczenia politycznego w przeciwieństwie do kolegi z listy, Wojciecha Penkalskiego (fot. AD)

Janusz Palikot przyjechał dziś (18 maja) do Elbląga z trzech powodów. Po to, by skrytykować rząd za to, że nie inwestuje unijnych pieniędzy. Po to, by promować kandydatów koalicji Europa Plus Twój Ruch do europarlamentu i "Zdjąć Polskę z krzyża", czyli popularyzować swoją książkę. Zobacz zdjęcia.

Pomarańczowy namiot stanął na Starym Rynku ok. godz. 13. W nim Janusz Palikot w towarzystwie Edyty Polkowskiej-Krupińskiej, kandydatki na europosłankę podpisywał swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Zdjąć Polskę z krzyża".
       - Co panu tak krzyże przeszkadzają? Ściemnianie, świrowanie przed wyborami! To każdy potrafi! - krzyczał młody mężczyzna, którego dość szybko uspokoili sympatycy Twojego Ruchu.
       A co do powiedzenia miał autor?
       - Ambicją książki jest doprowadzić do sytuacji, w której państwo świeckie, niezależne od Kościoła, rozwijające kreatywność, innowację spowoduje, że Polacy będą się szybciej rozwijali – mówił Janusz Palikot. - To, czego nas uczy Kościół, czyli podległości, hierarchii to cechy w XXI niepotrzebne - przekonywał. - Polska potrzebuje zmian, by pójść do przodu.
       Zdaniem Janusza Palikota zmiany te dotyczą także gospodarowania pieniędzmi unijnymi.
       - PO powtarza, że Polska w ciągu 10 lat obecności w Unii Europejskiej dostała netto 61 mld euro, co daje ok. 250 mld zł. W przybliżeniu – wskazywał. - Ale to pieniądze przez Polskę wydane, nie zainwestowane. I to największy problem. Powstało, oczywiście, trochę lotnisk, stadionów i to jest potrzebne, ale nawet przy jednorazowych wydatkach, np. przy budowie autostrad firmy budowlane nie wzmocniły się na tyle, by stać się kołem zamachowym gospodarki.
       Palikot zapewniał, że stworzył – i tu cytat – "najlepszą, najmocniejszą drużynę do Parlamentu Europejskiego", która postawi na inwestowanie pieniędzy unijnych. W jednym szeregu postawił Ryszarda Kalisza, Kazimierza Kutza, Kazimierę Szczukę, Marka Siwca i Wojciecha Penkalskiego oraz Edytę Polkowska-Krupińską, którzy reprezentują region połączony: warmińsko-mazurski i podlaski.
       Edyta Polkowska-Krupińska nie ma doświadczenia politycznego. Zapewne z tego powodu nie potrafiła zaprezentować swojego programu wyborczego. Szybko jednak sięgnęła po ulotkę: - Chciałabym, by wszystkie grupy społeczne miały wyrównane szanse. Chciałabym dbać o wsparcie dla obywateli, szczególnie tych z najbardziej potrzebujących środowisk. Priorytetem jest też dla mnie to, by młodzi ludzie nie wyjeżdżali z kraju. Nie jestem politykiem – zastrzegła. - Jestem społecznikiem, który aktywnie działa na rynku elbląskim.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tragedia. Polska nie ma szans na poprawę jeżeli mamy takie osoby w polityce. Trzeba uciekać z tego kraju i nie iść na wybory
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  14
  Marta34(2014-05-18)
 • Dajcie spokój. W tym kraju niedługo każdy bedzie mógł zostać politykiem. Zaznaczmy- pseudo politykiem. Nie możemy dopuścić do tego. Ta partia stawia na kontrowersyjne wypowiedzi i niestety niektórym, najczęściej ludziom nie znającym sie kompletnie na polityce to imponuje i na nich zagłosują
 • A moim zdaniem mówicie, że nie ma szans polska na zmiany bo właśnie nie dajemy szansy innym politykom, a nie chodzicie na wybory i narzekacie, ,kogo oni wybrali' ' .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  11
  annetka(2014-05-18)
 • trzeba wybierać takich właśnie jak P. Edyta. Ja zdecydowanie zagłosuję na partię spoza 3 największych. Nie PO, Nie PIS, Nie SLD. Od 1990 r, to właśnie oni rządzą, i co?? i nic !!!!! Gorzej już być nie może, może być tylko lepiej, ale tylko z ludźmi spoza tych największych partii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  43
  maarcin(2014-05-18)
 • maarcin zebys sie nie zdziwił. .. ..
 • żenująca błazenada. Nie da się sensownie mówić o Polsce bez kontekstu jej tradycji
 • Jestem ciekaw czy penkalski dzisiaj zarobił mandat ???
 • A było o seksie dla 12-latków i legalizacji narkotyków???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  rolio(2014-05-18)
 • " Edyta Polkowska-Krupińska nie ma doświadczenia politycznego. Zapewne z tego powodu nie potrafiła zaprezentować swojego programu wyborczego. Szybko jednak sięgnęła po ulotkę" -śmiać się czy płakać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  5
  rolio(2014-05-18)
 • a moim zdaniem ani paligłup ani rój much nic dobrego nie są w stanie zaoferować Nam i naszej Ojczyźnie należy odsunąć ich od koryta aby nie doili dofinansowania które pochodzi z naszych podatków
 • a ja zagłosuję na Twój Ruch razem z rodziną i znajomymi bo chcemy świeckiej postępowej nowoczesnej Polski w Europie a nie na marginesie Europy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  33
  MarcinTwójRuchBraniewo(2014-05-18)
 • Widze ze z niektorych knajp nie bede juz korzystal. Dalej wspierajcie paliglupa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  6
  ars555(2014-05-18)
Reklama