UWAGA!

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas urlopu

 Elbląg, Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas urlopu
fot. policja

W pierwszym tygodniu sierpnia na polskich drogach doszło do 800 wypadków w ruchu drogowym. W okolicach Elbląga w tym czasie mieliśmy 18 zdarzeń drogowych, dwa z nich niestety były śmiertelne.

- Naszym zmartwieniem są również duże zatory na S-7, tworzące się głównie w piątki i soboty – mówi kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Policjanci elbląskiej drogówki w tym tygodniu brali udział w działaniach ogólnokrajowych i wojewódzkich: Niechronieni Uczestniczy Ruchu Drogowego, Bezpieczny Kierowca Ciężarówki, Bezpieczna DK 22, Jednoślad, TIR.
       Kontroli podlegają przede wszystkim kierujący, ale policjanci sprawdzają także stan techniczny pojazdów, przygotowanie do jazdy - czyli np. czy dzieci przewożone są w fotelikach, a pasażerowie i kierowca mają zapięte pasy.
       Na ten aspekt bezpieczeństwa zwracał uwagę również policjant prowadzący zajęcia prewencyjne na półkoloniach. Blisko 120 dzieci uczęszczających na elbląskie półkolonie brało udział w spotkaniach z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Działania prewencyjne mają pomóc zadbać o bezpieczeństwo, a także przypomnieć o rozsądnym zachowaniu się na drogach.
       - Dziś, dodatkowo poruszaliśmy temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, bo tylko w sierpniu utonęło w Polsce ponad 50 osób - mówi asp. szt. Wiktor Kaczmarek – prowadzący zajęcia.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama