UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Para Prezydencka na przystani w Błotniku

 
Elbląg, Para Prezydencka na przystani w Błotniku
fot. Krzysztof Polak

W sobotę po południu Para Prezydencka odwiedziła zbudowaną z funduszy Unii Europejskiej przystań wodną w Błotniku na Żuławach. Przystań została otwarta w maju tego roku. Zbudowano ją na krańcu Martwej Wisły, w miejscu dawnej przepompowni. Budowa przystani była częścią projektu „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej”, w ramach którego zrewitalizowano ponad 300-kilometrowy szlak wodny.

Para Prezydencka przypłynęła do Błotnika łodzią motorową z Gdańska. Na przystani powitała ją grupka dzieci, które odśpiewały znaną piosenkę "Morze, nasze morze", potem prezydent porozmawiał chwilę z kilkudziesięcioma członkami Ligi Morskiej i Rzecznej, której to organizacji kiedyś szefował i nadal jest honorowym prezesem.
       – Dobrze jest widzieć tutaj w Błotniku, na Pętli Żuławskiej, że i w tym obszarze Polska się rozwija – powiedział prezydent przypominając, że przed laty, jako prezes Ligi Morskiej i Rzecznej pływał z innymi członkami tej organizacji po dużych polskich rzekach propagując je jako atrakcje turystyczne i szanse dla rozwoju regionu. Dodał że nie było to łatwe zadanie. - Dzisiaj zwycięża racjonalne spojrzenie na to, czym może być wielka rzeka – powiedział prezydent.
       Prezydent dodał, że na wielkie polskie rzeki trzeba patrzeć, jako na źródło radości, satysfakcji, dobrego odpoczynku i możliwości poznawania kraju.
       Para Prezydencka otrzymała w Błotniku kilka prezentów: kompas od wójta gminy Cedry Wielkie, na terenie której leży Błotnik, koszulki i czapki z emblematami Ligii Morskiej i Rzecznej od jej członków oraz worki z podstawowym wyposażeniem żeglarskim - od marszałka województwa pomorskiego. Z takim wyposażeniem Anna i Bronisław Komorowscy udali się na krótki rejs po wodach Żuław. (źródło: www.prezydent.pl)
      
       Żeglarze z S/Y Kuśtyczek z Jachtklubu Elbląg, podczas rejsu rzeką Elbląg, spotkali płynącego w konwoju trzech motorowych łodzi Prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Wymieniliśmy żeglarskie pozdrowienia – relacjonuje Krzysztof Polak. – A oto zdjęcie z tego spotkania.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama