UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Parlamentarzyści trafili do komisji

 
Elbląg, Parlamentarzyści trafili do komisji
Reklama

Parlamentarzyści z naszego okręgu wiedzą już, w jakich komisjach będą zasiadać. Największą popularnością cieszyły  się wśród nich komisje: Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowa oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, gdzie zasiadać będzie po trzech posłów z naszego okręgu.

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się 13 października z naszego okręgu mandat zdobyło 8 posłów. We wtorek złożyli ślubowanie poselskie i rozpoczęli pracę w parlamencie. Wiadomo też w jakich komisjach będą zasiadać.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zdobyli cztery mandaty. Jednym z najmłodszych posłów jest Robert Gontarz (7702 głosów w wyborach), który został jednym z sekretarzy Sejmu. Będzie zasiadał z komisjach: Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Ustawodawczej oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Zbigniew Babalski (19293 głosy), dla którego jest to już czwarta kadencja, trafił w sejmie do komisji Ustawodawczej oraz Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowej. W ubiegłej kadencji był wiceministrem w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pełnomocnikiem rządu ds. kształtowania ustroju rolnego. 26 czerwca 2018 złożył rezygnację z funkcji w rządzie.

Jerzy Wilk (18620 głosów) ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Będzie pracował w komisjach Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Leonard Krasulski posłem będzie już piątą kadencję. Podczas obecnej kadencji będzie zasiadał w komisjach Gospodarki i Rozwoju, Łączności z Polakami za Granicą oraz Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Elbląski poseł został wybrany wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Koalicja Obywatelska ma dwóch przedstawicieli w Sejmie. Jacek Protas (24266 głosów) uzyskał reelekcję w izbie niższej parlamentu. Trafił do komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W ubiegłej kadencji był wiceprzewodniczącym tej ostatniej.

Elżbieta Gelert (11590) będzie pracowała w Komisjach: Zdrowia oraz Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowej. To trzecia kadencji posłanki, która zasiadała też w Senacie VI kadencji.

W Sejmie debiutują Monika Falej (11093 głosy) z Lewicy oraz Zbigniew Ziejewski (9028 głosów) z PSL – Kukiz'15. Posłanka będzie pracowała w komisjach: Etyki Poselskiej oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Zbigniew Ziejewski – w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Senator Jerzy Wcisła będzie pracował w senackiej Komisji Obrony Narodowej oraz Spraw Emigracji i Łączności z Polakami Za Granicą. Został też wybrany na sekretarza Senatu.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama