UWAGA!

Partia z zasadami

Elbląg, Marek Serdyński, szef Platformy w Elblągu
Marek Serdyński, szef Platformy w Elblągu

Platforma Obywatelska w Elblągu przygotowuje się do najbliższych wyborów zarządu partii w województwie warmińsko - mazurskim.

Zarząd powiatowy PO chce, by do włądz wojewódzkich weszło przynajmniej trzech elblążan.
     - Nikt chyba sobie w Platformie nie wyobraża, że Elbląg nie będzie reprezentowany. Nasze założenia są takie, że przynajmniej dwie osoby będą w zarządzie, a jedna osoba zostanie wiceprzewodniczącym. Kto będzie we władzach, to nie jest takie ważne, ważne, byśmy tam byli - stwierdził na konferencji prasowej Paweł Jankowski, członek zarządu powiatowego elbląskiej Platformy. - Nie mówię, że to będzie parytet, ale nie wyobrażam sobie, żeby mądry przewodniczący nie wybrał kogoś do zarządu z Elbląga, z Ełku czy z Iławy.
     Paweł Jankowski dodał, że jeżeli nowy przewodniczący będzie chciał, by partia dobrze pracowała, musi mieć przedstawicieli z różnych ośrodków w zarządzie.
     Wybory przewodniczącego partii na Warmii i Mazurach, zarządu i rady regionalnej odbędą się 25 października w Olsztynie. Nieoficjalnie wiadomo, że o stanowisko szefa ugrupowania ubiegać się będą poseł Marek Żyliński oraz starosta lidzbarski Jacek Protas. Z Elbląga na wybory wyjedzie 16 członków partii. Platforma Obywatelska w Elblągu liczy dziś 32 członków.
     - To rzeczywiście niedużo, ale dla nas ważne jest, by ci, którzy chcą działać w tym ugrupowaniu, chcieli to czynić naprawdę - stwierdził nowy szef zarządu powiatowego Platformy w Elblągu, Marek Serdyński. - Mamy taką zasadę, że nowo przyjmowany kandydat musi mieć poparcie innych członków.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Słownie: trzydziestu dwóch nieWciągających na POczłonka nicNieznanego, ale z oczekiwaniami na stołki wZazondzie...
 • A gdzie jest siedziba PO w Elblągu?
 • Choć jestem niewątpliwym sympatykiem tej partii a rzecz się wywodzi ze spotkań z Panią (niestety nie żyje - szkoda) Cegielska, panem Bieleckim i oczywiście z Panem Olechowskim - zawrotna wręcz liczba 32 członków jest oszołamiająca. Raz zaistniałem (jako uczestnik ruchu przysposobiony) w Partii 100 pod auspicjami wyżej wspomnianych person i chce pozostawić ma partyjna karierę na tym szczeblu. Smutno na to patrzę, na ten powiatowy wyraz demokracji. TAK WIEM musza być towarzysze partyjni - inaczej się nie da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2003-10-16)
 • AM - udział w spotkaniu bielecko-olechowskim to za mało... no chyba, że masz ich autografy (dopiszSe referencyje i bedzieGit!).
 • Widzisz Rwel - oni to musza czynić ustawicznie chcąc określić swe miejsce w organizacji. Ja tego nie musze - i na tym polega doskonałość sytuacji. Choć nadal zagadką jest dla mnie tumańska partyjność tworzenia naszej rzeczywistości, pozbawiająca uczestnictwa i pozostawiająca poza nawiasem ogromna populacje narodu, dzięki której istniej władza. Wcale nie tęsknie do tego - musiałbym się poddać dyscyplinie większości, nie koniecznie tej,która kocham.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2003-10-16)
 • Partia z zasadami? Niewiele warte są te zasady jak partia zapomniała skąd jej rodowód.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jan K.(2003-10-17)
 • PO powinna zmienić nazwę - jaka z niej obywatelska, skoro w mieście liczącym 130 000 mieszkańców w jej szeregach jest aż 32 osoby,głównie "przechszty" /od UD,UW,Ruch 100, AWS/, które mienią się/ pożal się Boże/ opozycją.Czy ktokolwiek słyszał krytyczne lecz konstruktywne uwagi radnych z PO na sesjachy Rady Miejskiej? Czy ktokolwiek zna ich projekty odnośnie zmiany polityki gospodarczej miasta w zakresie obniżenia bezrobocia? Czy w ogóle takie pomysły zaświtały w ich głowach? Kto jest w szeregach elbląskiej PO znanym liderem, mającym na swoim koncie jakieś sukcesy- chyba nie pani L.S. Jeśli jet inaczej , to niech ktoś ze zorientowanych uświadomi opinię publiczną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Niezorientowany(2003-10-17)
 • AM - teraz słusznie prawisz (nacoż więc były te umizgi?). Niezorientowany - tesh slusznie prawisz, a że tylko 50% POczlonków szykuje się naZjazd, może doczekamy się...
 • zaPOmniałem... przybyło śliczne zdjątko szefa PO-El, ale czemu on tak patrzy w lewo?
 • zasady mają z minionej epoki , to ich "słynny" radny odmówił ujawnienia stanu majątkowego wyborcom ? Dziękujemy za takie "zasady" idzcie na Białoruś .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obywatel obiektywny(2003-10-17)
 • A gdzie się można przywdzięczyć do członka, by otrzymać jego poparcie i wejść na członka tejże EL-PO ??? haha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZOŁZA(2003-10-20)
 • Tak to już jest, że członek członkowi członka ...nie wykole (czy jakoś tak)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arsen_L(2003-10-21)
Reklama