UWAGA!

Partnerska wizyta

Dziś (8 maja) do Elbląga przyjechała delegacja z litewskich Druskiennik z merem Ricardasem Malinauskasem na czele. Po raz pierwszy w historii współpracy obu miast doszło do wspólnego posiedzenia radnych.

Do Elbląga przyjechało 20 przedstawicieli samorządu Druskiennik, obsługi ruchu turystycznego, środowiska biznesu i mediów.
     - Zarówno stojący na czele delegacji litewskiej mer Druskiennik Ricardas Malinauskas, jak prezydent Elbląga Henryk Słonina, mówili dziś, jak ważna jest współpraca zaprzyjaźnionych miast: wymiana doświadczeń w pracy samorządowej, między środowiskami kultury, sportu, organizacjami pozarządowymi - informuje Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     Umowa o współpracy z Druskiennikami podpisana została w 1996 r. Dotyczy współpracy na polu gospodarki komunalnej, ochrony środowiska, kultury, wymiany informacji w różnych dziedzinach, w tym doświadczeń samorządów. Dzisiaj radni z Druskiennik zwiedzili elbląskie inwestycje, Centrum Sportowo-Biznesowe, obejrzeli też Stare Miasto.
     Relacja Marty Hajkowicz:
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama