UWAGA!

Peja zagra dla Słonika

Rozmowa z organizatorkami koncertu charytatywnego HIP-HOP 55: Gabrielą Zimirowską oraz Karoliną Parzyszek.

Co to jest Fundusz Dzieci Niepełnosprawnych Słonik?
     Fundusz został powołany do życia na początku 2003 roku jako jeden z programów Fundacji Elbląg. Idea zrodziła się w związku z obchodami Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych. Do końca tego roku Fundacja zamierza zebrać 50 tys. zł. kapitału żelaznego. Dochód wypracowany z tego kapitału będzie przeznaczany na finansowanie stypendiów i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.
     
     Skąd pomysł zbiórki pieniędzy na Fundusz poprzez koncert hip-hopu w Elblągu?
     Naszym zdaniem jest to najprostszy sposób dotarcia do młodzieży żyjącej w mieście. To też dobry pomysł na włączenie młodzieży do aktywnej pomocy osobom niepełnosprawnym. Każdy uczestnik koncertu będzie miał swój drobny udział w budowie Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych. Wszelki dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany na Fundusz. Należy wspomnieć, że Peja jest jednym z najbardziej rozpoznawanych wykonawców tego nurtu muzyki w Polsce i zagra za darmo. Fakt jego przyjazdu podniesie zarówno prestiż koncertu, jak i spowoduje, naszym zdaniem, znacznie większą frekwencję.
     
     Czy łatwo jest przygotować taką imprezę w Elblagu?
     Nie jest łatwo. Największym problemem jak zawsze są pieniądze, a raczej trudności z ich zdobyciem. W obecnej sytuacji gospodarczej miasta trudno uzyskać przychylność sponsorów, przekonać ich do słuszności idei. Jakkolwiek jednak - udało się i to przywraca wiarę w ludzi.
     
     ***
     
     Centrum Wolontariatu serdecznie dziękuje sponsorom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie koncertu: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid, Agencja Ochrony i Wywiadu Gospodarczego Dogmat, Salon Biżuterii i Hotel Antonieff, KS Polonia, Pizzeria Strzecha, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Toyota Knedler, Mechanika Pojazdowa Henryk Pokorzyński, Zakład Produkcji Mebli Tapicerowanych Adam, Tel-Dako Janusz Wrocławski, Restauracja Pod Aniołami, Harcerska Grupa Ratownicza Vamos, Drukarnia Etykiet OPeGieKa, Urząd Miejski w Elblągu, Uniwersytet Robotniczy w Elblągu, Stacja Benzynowa Gregor, Grupa Merlin, Drukarnia W&P Malbork, Zakład Sprzątania Cleaner.
     
     
     Zobacz także: "Hip - hop pomoc"
rozmawiał Tomek Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bilety/cegiełki wciąż do nabycia w Fundacji Elbląg (ul. Zw. Jaszczurczego 17), Skateshopie HDWP (ul. Hetmańska ), Hipernova (ul. Odrodzenia). Serdecznie zapraszamy!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    blados(2003-09-04)
Reklama