UWAGA!

Pełnomocnik pozywa Rzecznika

 Elbląg, Pełnomocnik pozywa Rzecznika
fot. AD

W piątek (4 stycznia) Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego wysłało do mediów informację, że w lokalu wynajmowanym przez Grupę Referendalną stwierdzono kradzież prądu. Dziś (7 stycznia) rzecznik Grupy Referendalnej Kazimierz Falkiewicz oświadcza, że złożył do Sądu Rejonowego prywatny pozew przeciw Rzecznikowi Prasowemu Prezydenta.

Nieprawidłowości stwierdzono – jak czytamy w piątkowym komunikacie – „podczas rutynowego, rocznego odczytu liczników energii elektrycznej. Nielegalna instalacja została odcięta przez pracowników Pogotowia Technicznego ZBK.”
       Dziś (7 stycznia) oświadczenie do mediów w tej sprawie wystosował pełnomocnika Grupy Referendalnej Wolny Elbląg Kazimierz Falkiewicz. Czytamy w nim m.in.:
       „W odpowiedzi na przekazane do mediów przez biuro prasowe Prezydenta Miasta Elbląg Grzegorza Nowaczyka „Oświadczenie – przyłapani na gorącym uczynku” oświadczam, co następuje. Grupa referendalna nigdy nie kradła prądu, złożone oświadczenie przez Panią Annę Kleina, rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Elbląg Grzegorza Nowaczyka za Jego akceptacją jest pomówieniem. W związku z czym w dniu 07.01.2013 r. do Sądu Rejonowego w Elblągu II Wydział Karny w Elblągu złożyłem prywatny akt oskarżenia o popełnienie przestępstwa z art. 212 par. 2 Kodeksu karnego w zw. z art. 12 k.k.”
       I dalej pisze: „żądamy zamieszczenia przez biuro prasowe Prezydenta Miasta Elbląg Grzegorza Nowaczyka, na łamach wszystkich mediów, które otrzymały „Oświadczenie”, przeprosin i sprostowania kłamstwa. Powyższe sprostowanie biuro prasowe Prezydenta Miasta Elbląg Grzegorza Nowaczyka powinno złożyć już w dniu 7.01.2013 r.”
       Pełnomocnik żąda też od Rzecznika Prasowego Prezydenta wpłacenia 10 tys. zł na wskazany cel charytatywny. „Niespełnienie przedstawionych żądań spowoduje, że złożonym pozwem będę dochodzić ja, a możliwe, że i pozostali członkowie Grupy referendalnej zasądzenie wymienionej kwoty przez Sąd” – pisze dalej Kazimierz Falkiewicz, załączając prywatny akt oskarżenia złożony dziś (7 stycznia) w Sądzie Rejonowym w Elblągu.
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie zazdroszcze Panu Nowaczykowi, mówiąc kolokwialnie pali mu się koło tyłka. Sprawa referendum wywołuje tyle emocjii, ze jeśli zostanie zebrana odpowiednia ilość podpisów (a to wydaje sie coraz bardziej możliwe) to jest duza szansa na odpowiedią frekwencje a wtedy nie mam watpliwości co do jego dalszych losów. Wydaje sie że niedopuszczenie do zebrania wymaganej liczby podpisów to jego jedyna szansa i musi zrobić wszystko zeby nie dopuścić do katastrofy, nawiasem mówiąc ciekawe co jeszcze jego biuro prasowe wymyśli. Na marginesie pomysł z głosnikami dobry ale mocno spóźniony, trzeba by to jakoś nadrobić.
 • I bardzo dobrze Nowaczyk myśli że Elblag to jego ranczo i wszystko może trzęsa gaciami bo grunt im się pali pod nogami
 • A ja apeluje, żeby zrobić w końcu porządek w Kazimierzowie z tymi zadymiaczami i zatruwaczami, którzy non stop coś palą a dym jest tak czarny i smołowaty, że przejeżdzając kompletnie nic nie widać. Jak długo jeszcze w tym kraju smrodziarze, zatruwacze będą pobłażliwie traktowani? Droga policjo i Urzędzie Gmina Elbląg zróbcie coś w końcu, bo jak długa mamy być tak zatruwani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  brak mi powietrza(2013-01-07)
 • Nie wazne jak sie zaczyna, wazne jak sie konczy. Towarzysz Nowaczyk konczy fatalnie, a wraz z nim poplyna wszycy urzedasy z UM i spolek komunalnych, ktorzy zostali zatrudnieni za jego rzadow w ustawionych konkursach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nowa Prawica(2013-01-07)
 • I bardzo dobrze zrobił. Szacun dla Pełnomnocnika! Nie poddawaj się!
 • Pod informacją z UM widnieje podpis: Biuro Prasowe UM, więc czemu pozywają rzeczniczkę?
 • Racja, sąd to uwali, z przyczyn formalnych :-))
 • Biurem Prasowym Prezydenta kieruje Rzecznik- Pani Anna Kleina. Za jej wiedzą i zgodą wychodzą oświadczenia z Biura Prasowego, stąd pozew jest jak najbardziej właściwy. Odpowiedzialność za piastowane stanowisko przede wszystkim, to nie zabawa, to poważna praca i poważne oskarżenie.
 • Do tego co mu brak powietrza to otwórz okno na nie dusisz sie w smrodzie dym musi byc czarny bo to dym a jak sie spala prezerwatywy po nocy to musi kopcic bo to guma widziałes żeby guma nie kopciła no chyba proste
 • brak mi powietrza - weź się i zrób sam swoimi rękami. Zadzwoń, powiadom, donieś, zamelduj. Czasy weźmy sie i zróbcie już minęły i mam nadzieję, ze nie wrócą!
 • Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka [Grzesia].
 • Czy macie pomysł na innego lepszego kandydata na Prezydenta, bo samo odwołanie nic mieszkańcom nie pomoże, tylko wywoła chaos i niepotrzebne koszty dla miasta. Samo jątrzenie dla zadymy i swoich niespełnionych ambicji to czysty populizm.
Reklama