UWAGA!

Pieniądze unijne na zabytki i drogi

 
Elbląg, Pieniądze unijne na zabytki i drogi

Tuż po świętach marszałek Jacek Protas podpisze z beneficjentami umowy o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Tym razem chodzi o projekty związane z przebudową dróg powiatowych oraz rewitalizacją budynków w przestrzeni miejskiej.

Wsparcie otrzymały m.in. projekty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Muzeum Warmii i Mazur. Uczelnia chce kontynuować modernizację budynków szpitala uniwersyteckiego. Z kolei muzeum zadba o rewitalizację olsztyńskiego zamku. Umowy podpiszą także przedstawiciele powiatu iławskiego oraz firm Novum i Fortlofty.
      
       W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie pojawią się także starostowie z Braniewa, Gołdapi, Olecka oraz Ostródy. Wszystkie te powiaty przeznaczą środki unijne na budowę lub przebudowę lokalnych dróg.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A gdzie Starostwo Powiatu Elbląskiego ?
 • Na Browarnej, ale jest rozkopana więc nie mogli dojechać!
 • Na Browarnej, rozkopanej, jest siedziba Urzędu Gminy Elbląg. Siedziba Starostwa Elbląg mieści się na nierozkopanej Saperów. W tym wypadku o górkę chyba może chodzić. ..
 • W elbląskim starostwie zajmuja sie soba. To takie wyczerpujace i czasochłonne. W środy nawet do 17-tej.
 • Gdzie w tym "artykule" mowa o Elblągu? Czyżby portel był gazetą regionalną? Czy może prześwietny Urząd Marszałkowski zapłacił Wam za publikację tej informacji? Zajmijcie się elbląskim podwórkiem i naszymi sprawami, a nie bawicie się w przydupasów Olsztyna. Kogo obchodzi umowa na dofinansowanie inwestycji w Olsztynie, Ostródzie, Olecku czy Gołdapi? A Elbląg? Tu już się nic nie należy? Stąd można tylko zabierać najwidoczniej.
 • To bardzo fajnie że urokliwe warmińskie drogi powiatowe dostaną trochę pieniędzy na remonty nawierzchni. Śmigałem ostatnio z Torunia do Tczewa A1,niby fajnie bo i szybko i bezpiecznie. Ale nie ma to jak pojechać z Elbląga do Olsztyna np. przez Ornetę. Stare warmińskie drogi wysadzane lipami: raj na Ziemi - chociaż w tym raju życie stracić jest łatwo. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heronim Zabiełło(2012-12-25)
 • ,w tym raju i śmierć jest niekonieczna --
 • I znów olsztyn i mazury kasę rozdziela dla siebie a wała na Elbląg. Głosowaliście na takiego Marszałka to macie WAŁA NIE KASE Elblążanie.
 • po co nam w Elblągu pieniądze na drogi - chyba potrzebne są na słupki = patrz ulica 12 lutego od 1 Maja do Biedronki =same słupki
 • Szkoda kasy z Unii na elblląskie drogi powiatowe bo Zarząd Dróg Powiatowych w Pasłęku/Oddział Elbląg i tak swoją partacką robotą jak również niesolidnością wykonywanych prac przetrwoni pieniądze a i tak będziemy jeździć po dziurach jak robimy to dotychczas. Zresztą nowe drogi robione lub nadzorowane przez nich w niedługim czasie użytkowania nadają się tylko do remontów. Szkoda kasy na taką firmę. .. chyba, że Starosta wymieni całą Dyrekcję i kierownictwo, bo największa wina leży po ich stronie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  użytkownik dróg(2012-12-26)
 • Ja się pytam dlaczego obecny Marszałek szukał poparcia w Elblągu jak ma to miasto w d***e. HAŃBA.
 • Nas interesują Żuławy, a nie Warmia i Mazury, których nie znosimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kropla(2012-12-27)
Reklama