UWAGA!

Pierwsza ofiara zimy

Elbląg, Braniewscy policjanci kontrolują miejsca, w ktorych przebywają bezdomni
Braniewscy policjanci kontrolują miejsca, w ktorych przebywają bezdomni (fot. KPP Braniewo)

Podczas kontroli miejsc, w których przebywają bezdomni braniewscy policjanci znaleźli ciało 35 – letniego mężczyzny. To pierwsza ofiara zimy.

Dzisiaj (29 listopada) po północy w opuszczonym schronie przy ulicy Dworcowej w Braniewie policjanci znaleźli 35 - letniego mężczyznę, mieszkańca gm. Płoskinia. Mężczyzna, który nadużywał alkoholu, zmarł z powodu wyziębienia organizmu. Jego ciało zostało znalezione przez policyjny patrol, który kontrolował miejsca przebywania osób bezdomnych.
       Natomiast w sobotę policjanci umieścili w policyjnym areszcie 55 - letniego mężczyznę, który leżał w pomieszczeniu ze śmietnikami. Stan, w jakim się znajdował zagrażał jego życiu. Informację o nietrzeźwym funkcjonariusze otrzymali od zaniepokojonej osoby, która zauważyła 55 – latka.
       Wraz z nadejściem mrozów osoby bezdomne, starsze i samotne są szczególnie zagrożone. Zgony następują z powodu zamarznięcia, zatrucia tlenkiem węgla, czy w wyniku pożaru miejsca zamieszkania, pobytu dogrzewanego prowizorycznymi urządzeniami. Dlatego zwracamy się z apelem o ludzką wrażliwość i reagowanie w sytuacji, gdy drugi człowiek potrzebuje pomocy. Jeżeli widzicie osobę nietrzeźwą, bezdomną, czy też inną w sytuacji, która zagraża jej zdrowiu, życiu poinformujcie nas telefonicznie dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112, 997.
       Osoby bezdomne otrzymają pomoc do instytucji, które świadczą stałą lub doraźną pomoc potrzebującym na terenie powiatu braniewskiego. Pod bezpłatnym numerem 0 800 165 320 można uzyskać również informację na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i rzeczowej na terenie całego województwa warmińsko - mazurskiego.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tak, lepiej niech ktoś straci życie a policjanci wywyższeni ponad prawo wożą się najnowszym agrowozami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Basia z AK(2010-11-29)
 • Zamarzł na własne życzenie, co mają do tego policjanci?
 • No wlasnie, co maja do tego policjanci? Widze ze w pani przypadku reka sama pisze, a mozg chyba do konca nie kontaktuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Do Basi AK(2010-11-29)
 • A potem paniusia jak będzie wzywała policję do pomocy. .. "jak to nie macie czym dojechać?!"
 • a co nas obchodzą sprawy Braniewa? To Elbląski portal
 • 35-letniego pisze się trochę inaczej, niż w artykule. W ogóle polecam redakcji częstsze zaglądanie do słownika poprawnej polszczyzny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polonistka(2010-11-29)
 • tak o Pani Psorko? : ogeintel-53
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matrmatyk(2010-11-29)
 • Zasrańce po filologii polskiej nie mają co robić to piszą głupoty. Spadaj na wolontariat na Nowodworską pomagać bezdomnym. Albo może poszerz horyzonty zeżartego przez naśladowanie pseudoSczzuk mózgu i sama coś napisz.
 • jak biedna babcia nie ma na leki, to jej problem, a jak jakieś pijaczydło leży na śmietniku( gdzie jego miejsce) to larum się podnosi! bez przesady!
 • ty tez mozesz kiedys lezec na smietniku i potrzebowac pomocy - sposob w jaki piszesz o ludziach slabszych od siebie swiadczy o twoim bestialstwie
 • czy wy nie macie wspolczucia dla innych osob ostatnio na chodniku kobieta zlamala noge siedzi i z bólu nie moze a ludzie idą se jakby nic i co nie ich sprawa matko przeciesz trzeba pomagac innym jak co nie kumam jak można minac taką osobę i niemiec nic po prostu nic zero tolerancji co to za elbląg ja nie kumam jak chcecie to piszcie bzdety se ale jak wam sie przytrafi coś to okaże sie co wy robiliscie a co wam pomogą to moje zdanie ja lubie pomagać a ludzie się boją i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matko swieta(2010-11-29)
Reklama