UWAGA!

Pierwsza w nowej kadencji

Wyborem przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Elblągu zajmą się dziś (27 listopada) radni na pierwszej sesji nowej kadencji.

W porównaniu z poprzednią kadencją, w 25-osobowej Radzie jest 12 nowych nazwisk. Wszyscy radni złożą dziś ślubowanie i odbiorą zaświadczenia o wyborze. Ślubowanie złoży też prezydent Henryk Słonina, którego na ten urząd elblążanie wybrano po raz trzeci. W programie sesji jest również uchwała o wygaśnięciu mandatów Henryka Słoniny i Andrzeja Soji, który zrzekł się mandatu z powodów osobistych. Nazwiska ich następców Rada zatwierdzi na kolejnej sesji.
     Przypomnijmy, większość w elbląskiej Radzie Miejskiej będzie miała Platforma Obywatelska. Mandaty radnych zdobyło dziewięciu przedstawicieli tego ugrupowania.
     Osiem mandatów przypadło Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD+ SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci, pięć - Prawu i Sprawiedliwości, a trzy - Stowarzyszeniu Dobry Samorząd.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe kto będzie wiceprezydentami i przewodniczącymi rady. Dotychczasowy G. po swoich sexcesach i procesie jest chyba skończony? Choć kto wie może SLD mu wybaczy, tylko co na to Słonina? Swoją drogą to ciekawe, że cała sprawa wyszła po wyborach.
 • I juz po wyborach. "Sprzedali się" Tomczyński i Pączkowski.Elbląg to ewenement w skali kraju - wygrywa PO, a rządzić bedą dalej komuniści :-)
 • Wszystko po staremu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lucjusz(2006-11-27)
 • Pączkowski i Tomczyński ludzie bez kręgosłupa moralnego sprzedali się za garść srebrników...przynieśliście dstyd i chańbę elblążanom którzy na nich głosowali...ten pierwszy obłudnik uczy etyki...ten drugi śpiewa w kościelnym chórze...fałsz i obłuda... brak słów....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  załamany(2006-11-27)
 • U jednej marki nierówne dziatki - jeden Pączkowski to wspaniał ksiądz, a drugi Jacek to Judasz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca PO(2006-11-27)
 • Pamietajcie!!!!!Sprzedali sie raz sprzedadza i drugi....-:):)
 • Może im się maszynki do głosowania popsuły,albo słuch. cha cha cha.
 • Ci dwaj swiadczą o slabosci elblaskiej prawicy W SLD cos takiego byloby nie mozliwe , oni sa zdyscyplinowani ,zwarci i nieprzyjmuja w swoje szeregi ludzi niesprawdzonych jak PO i PiS
Reklama