UWAGA!

Piknik z końmi na pożegnanie

 
Elbląg, Piknik z końmi na pożegnanie
fot. nadesłana

7 czerwca w Nowakowie w godz. 13.00-15.00 w związku z naszą przeprowadzką do Siemian, chcielibyśmy dać wszystkim tym, którzy związani są z naszymi konikami, szansę ostatniego spotkania. Dobra wiadomość jest taka, że będziemy mieć więcej miejsca dla ocalałych koni. A smutna taka, że niebawem będziemy się żegnać... – informuje Karolina Zagrodzka z Patrolu Interwencyjnego ds. Zwierząt Gospodarskich.

Pod koniec czerwca Patrol przeprowadza się do Siemian. Zanim to nastąpi, będzie piknik.
       Przytulisko w Nowakowie doskonale spełnia swoją rolę – konie, które trafiłyby na rzeź, tu odzyskały życie, są leczone i traktowane z miłością. Dzięki zbiórkom pieniędzy i społecznym akcjom Patrolu, nowe życie dostali już m.in.: Siwek, Bell, Perfect, Kika, Taro, Tara, Nadziejka i jej młody źrebak Narcyz. Cała ósemka jest pod czujną opieką Patrolu, ale na więcej ocalałych nie ma już miejsca. Czas więc rozwinąć działalność, bo mnóstwo zwierząt wciąż czeka na pomoc. Dlatego pod koniec czerwca Patrol przeniesie się do Siemian, gdzie przez ostatnie miesięce wolontariusze i inne osoby pod okiem Sołtysa wsi, remontowali dwie stajnie. Nowe miejsce będzie działało pod nazwą „Sanatorium dla Koni na Mazurach”.
       – Zanim wyjedziemy, chcemy spędzić jeszcze w Nowakowie wspólny czas z tymi, którzy dotąd nas wspierali, i z tymi, którzy tak jak my, kochają te zwierzaki. Dlatego zapraszamy do nas na piknik przy ognisku i spotkanie z końmi. Zapewniamy kiełbaskowy poczęstunek, konkursy z nagrodami i przejażdżki na koniach. Do tej pory w tej roli sprawdzał się tylko Siwek. Tym razem dołączy do niego Tara, którą ostatnio udało nam się wykupić przed wywozem na rzeź-targi w Pajęcznie. Będzie więc okazja na żywo zobaczyć tych, o których tak wspólnie walczyliśmy – zapowiada Karolina Zagrodzka.
       Podczas pikniku będzie też możliwość wsparcia finansowego. Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na transport koni do Siemian. Piknik już w najbliższą sobotę, 7 czerwca w godz. 13.00-15.00. Wstęp wolny.
      
       Stowarzyszenie Patrol Interwencyjny ds. Zwierząt Gospodarskich
       Nowakowo Trzecie 59/2, 82-300 Elbląg
       tel. 794 000 966 (Karolina Zagrodzka), 795 600 862 (Aneta Kowalewska)
       karolinazagrodzka@wp.pl
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Znowu jesteście daleko, ciągle marzę o mym szczęściu, każdy dzień bez Was jest tu dla mnie bez sensu. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Smutna...(2014-06-09)
 • tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęsknię, tęksnię
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  hmm...(2014-06-09)
 • wracajcie
Reklama