UWAGA!

Pilna potrzeba czystości

 
Elbląg, Budynek szaletu miejskiego przy ul. Rycerskiej powstał w latach 20. XX wieku
Budynek szaletu miejskiego przy ul. Rycerskiej powstał w latach 20. XX wieku (fot. arch. AD)

Trzy elbląskie, publiczne szalety nadal czekają na firmę, która zadba o ich czystość. Termin składania ofert został przesunięty o 10 dni, do 27 lipca. Czas ucieka, bo nowy "opiekun" szaletów ma rozpocząć pracę w sierpniu.

Szalet miejski to - o czym zapewne wie każdy, a już na pewno każdy, kto odczuł naglącą potrzebę podczas np. spaceru - rodzaj publicznej ubikacji. Może to być budynek wolno stojący, może znajdować się w innym budynku, może także być wybudowany pod powierzchnią ziemi. Zainteresowanie korzystaniem z tego typu przybytków zaczęło systematycznie spadać w latach 90. i w efekcie duża ich część została zamknięta. W Elblągu ostały się trzy miejskie szalety (w tym jeden historyczny - przy ul. Rycerskiej - którego wybudowanie datuje się na czas przed 1925 r.; nie jest jednak wpisany do rejestru zabytków). Ktoś musi dbać o ich czystość więc miasto ogłosiło przetarg. Początkowo termin składania ofert wyznaczono na 17 lipca, teraz został wydłużony do 27 lipca. Czasu coraz mniej, bo nowa firma "opiekująca się" szaletami ma przystąpić do pracy od sierpnia br., by następnie obowiązki wykonywać przez trzy kolejne lata.
       Przedmiotem zamówienia jest obsługa szaletów miejskich zlokalizowanych przy: ul. Rycerskiej, Al. Odrodzenia - Dom Handlowy Jantar i przy ul. Wodnej. Do obowiązków "opiekuna" tych przybytków należeć będzie utrzymanie ich w należytym stanie technicznym, sanitarnym i estetycznym. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zadbać o przeprowadzanie okresowej dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji pomieszczeń i urządzeń sanitarnych, a także o uzupełnianie na bieżąco środków czystości i środków higienicznych. W zakresie obowiązków jest także konserwacja obiektów i przeprowadzanie w nich niezbędnych remontów.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jedno jest pewne z zatrudnieniem nie będzie problemu bo wielu tu na forum narzeka że brak pracy a tu proszę wolne etaciki się szykują i z wymaganiami na zajmowanym stanowisku też nie powinno być problemu. Widzicie malkontenci jednak w Elblągu nie jest tak źle no dalej składać papiery o prace szybciutko, szybciutko !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  babciaklozetowa(2015-07-23)
 • ja ogarnie
 • To jest dramat! Żeby w XXi w. nie było toalety! Urząd to naprawdę nic nie robi tylko knuje!!!
 • Jestem synem Króla Sedesów. To wysoko postawiona poprzeczka. Wchodzę w to.
 • owe etaty powinny być obsadzane urzędnikami adekwatnie do ich wyników. ..
 • zrobić tam kilka boxów dla urzędasów z ratusza jako stanowiska pracy bez sprzątania
 • Ale chcąc przystąpić do opieki nad szaletem miejskim w Elblągu trzeba wygrać nie lada skomplikowany przetarg ofertowy, który na samym wstępie stawia tak wysokie wymagania że szybciej można sprostać wymaganiom przetargu na zakup maszyn dla wojska niż obsługa trzech szaletów miejskich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  Maksiu(2015-07-23)
 • Pamiętam poniemiecki okrągły kibelek na rogu Grunwaldzkiej/ 1000 Lecia przy torach. Czy jest tam jeszcze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emigrant70(2015-07-23)
 • Maksiu - dbanie o czystość to faktycznie kosmicznie wysokie wymagania, ty pewnie nawet po sobie nie spłukujesz i się nie podcierasz więc ja słyszysz słowo dezynfekcja włos ci się na głowie jeży a jak by ci ktoś powiedział że musisz przeprowadzić zabieg deratyzacji penie byś pomyślał że cię obraża.
 • na kandydata cleaner maja z 500 kibli:)
 • Emigrancie70 - nie ma go na ul. Grunwaldzkiej w Elblągu przeniesiono do Warszawy na ulicę Wiejską. Prosperuje bardzo dobrze sądząc po skutkach dla kraju i jego obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zającpoziomka(2015-07-25)
 • Spokojnie, prezydent powołał sztab ekspertów, który bada potrzeby miasta, więc o kiblach też pewnie pomyśli. W końcu to świetni eksperci.
Reklama