UWAGA!

PiS jednak przed PO, ale nie w Elblągu

 
Elbląg, PiS jednak przed PO, ale nie w Elblągu
fot. Anna Dembińska

Po przeliczeniu ponad 90 procent głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego prowadzi PiS, przed PO, SLD-UP, PSL i Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Frekwencja była niższa niż 5 lat temu, wyniosła niewiele ponad 23 procent głosów. Wyniki wyborów w Elblągu i regionie różnią się od krajowych.

W Elblągu wygrała PO, zdobywając. 38,5 proc. głosów. Drugi był PiS -29 proc., trzeci SLD-UP – prawie 11 proc., a czwarte miejsce przypadło KNP – 7 proc. W powiecie elbląskim wygrała PO (32,8 proc.), przed PiS (26,4 proc.), SLD-UP (9,9 proc.), PSL (9,6 proc.) i KNP – (7,7 proc.). Co ciekawe, w powiecie próg wyborczy przekroczyła również Europa Plus Twój Ruch (5,1 proc.). Frekwencja wyniosła jednak jedynie niecałe 13 procent.
       W województwie warmińsko-mazurskim również wygrała PO (32,9 proc.), przed PiS (27,3 proc.), SLD-UP (11,8), PSL (8,8 proc.) i KNP (7,1). A europosłami zostali Karol Karski z PiS i Barbara Kudrycka z PO. Frekwencja w województwie wyniosła 17,1 proc. Wszystkie wyniki są jeszcze nieoficjalne.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zygam tym Pisem, który ciągle narzeka na Tuska i na PO. Tylko Platforma!
 • Te wybory wygrał jednak Tusk. Po tym wszystkim co udało im się spieprzyć (infrastruktura, polityka zagraniczna, energetyczna, cyfryzacja, tanie i przyjazne państwo), ukraść (ofe, żywy schemat włoskiej mafii z autostradami, czy choćby sławetny infantylny spot za bańkę), nakłamać (w zasadzie całe expose, przykład: 3x15% podatki) powinni zostać zmieceni przez tsunami gniewu wyborców. A tymczasem wystarczy, że kilku byłych generałów trzyma dla nich wajchę od " niezależnych mediów" we właściwym położeniu i karawana obłudy, trochę POobijana, jedzie dalej. Ale najważniejsze że krety, nów od Pali, głupa pogonilśmy
 • niech PIS ma te 35% nawet to i tak powinno się mówić o ich porażce. Dlaczego PIS nie widzi że wysoka pozycja PO to tylko dlatego ze PIS ma w swoich progach Kaczyńskiego. Kaczor to jest główna lokomotywa PO!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  19
  analitykpolityczno-satyryczny(2014-05-26)
 • Panie hłabio George. Prawda jest taka, że każdy jest lepszy od PiS-u. Jeżeli sobie przypomnę co się działo jak rządził PiS to przy tym to co robi PO jest niewinną igraszką.
 • nie jestem zwolennikiem pis ale mam dość tych kłamców z po. jak można ponownie zaufać tym partaczom którzy maja naród w dupie ?!
 • Wybory do sejmu beda tak wygladały. PIS 35,5%. KNP Korwina Mikke 12,9% i beda rzadzic samodzielnie. najważniejsze ze rozlicza te rude lisy z kasiory i afer.
 • Brawo PiS wreszcie POwalili na kolana bandę rudego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  35
  farco(2014-05-26)
 • U nas wygrywają autorzy emerytury od 67.Gratuluję wyborcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  10
  vere(2014-05-26)
 • PIS to dno które nie bedzie juz nigdy rządzic a zależy im aby tylko recenzować ujemnie by utrzymac garstke aktywistów i kase na obstawe i imprezki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  19
  jurestyk(2014-05-26)
 • Te wyniki pokazały jak nędzne są rządy Wilka w naszym mieście. Co dało te beznadziejne referendum?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  15
  kryzystwo(2014-05-26)
 • Zawsze Ziemie Odzyskane będące bliżej Zachodu, miały mieszkańców światłych i odważnych. Ściana Wschodnia i Galicja zawsze w historii zawsze były hamulcem postępu. Drugim sukcesem Elbląga, jest to że SLD ( czytaj LSD), a konkretnie Mańkut padł w wyborach. I to jest tzw. mądrość narodu, ale w takim mieście jak nasz piękny Elbląg.
 • Patologią jest mówienie o partiach, a nie ludziach. Takie sejmiki naszych czasów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Andrzej12345(2014-05-26)
Reklama