UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plama na wodzie

W wojennej części portu Bałtijsk doszło do rozlewu ropopochodnej cieczy.

W wodzie w pobliżu przystani, gdzie cumują okręty Floty Bałtyckiej zauważono rozlany olej. Plama miała długość ponad półtora kilometra, a szerokość wynosiła przeszło 100 metrów. Wezwani na miejsce specjaliści ochrony środowiska stwierdzili, iż substancja dostała się do wody od strony wojskowej części portu. Dlatego też zachodzi podejrzenie, że do zanieczyszczenia akwenu doprowadził dowódca któregoś z okrętów. Nie jest to bowiem pierwszy przypadek wypuszczenia do wody ropy lub innych tłustych smarów przez jednostki Floty Bałtyckiej.
     Na miejscu całą sprawę bada specjalna komisja, która ma ustalić, kto ponosi winę za zanieczyszczenie. W grę wchodzą także i cywilne jednostki, ponieważ ostatnio i one dość często pojawiają się w rejonie portu morskiego. Aktualnie trwają w nim prace modernizacyjne, przygotowujące baseny wraz z nabrzeżami do przyjmowania morskich promów towarowo-pasażerskich, które będą obsługiwały linię z Sankt Petersburga przez Bałtijsk do niemieckich portów.
     Specjalistyczna jednostka ratownicza zneutralizowała już plamę i przystąpiła do oczyszczenia akwenu.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama