UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plan remontów dróg i budowy chodników przy trasach wojewódzkich

 
Elbląg, Plan remontów dróg i budowy chodników przy trasach wojewódzkich
fot. nadesłana

Drogowcy rozpoczną w regionie kilkadziesiąt inwestycji związanych z budową chodników, zatok autobusowych i skrzyżowań. Do większości inwestycji chcą dorzucić się lokalne samorządy. Gruntowne remonty czekają też odcinki tras wojewódzkich, które nie są objęte programami unijnymi. Propozycję remontów zaproponowaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich zaakceptował dziś zarząd województwa.

- Dzięki środkom unijnym prowadzimy kompleksowy program przebudowy ponad 350 km tras wojewódzkich, który oprócz poprawy nawierzchni dróg obejmuje także budowę zatok autobusowych, chodników, skrzyżowań, a nawet budowę nowych mostów i ścieżek rowerowych – mówi marszałek Jacek Protas. – Musimy jednak stopniowo poprawiać standard całej sieci drogowej, dlatego odcinki, które nie są objęte unijnymi programami, chcemy remontować dzięki własnym środkom oraz przy wsparciu zainteresowanych samorządów.
      
       Miejscowości z nowymi chodnikami

       Za ponad 8,8 mln złotych powstanie w regionie ponad 20 odcinków chodników przy trasach wojewódzkich. Ponad 3 mln złotych pochodzi z budżetów lokalnych samorządów. Nowe chodniki powstaną między innymi w miejscowościach Kuniki i Łęgno w gminie Dobre Miasto, przy drodze nr 504 w Braniewie, w Marcinkowie przy drodze nr 537, przy trasach Pasłęk - Rzędy i Bartoszyce - Sędławki, a także w Kowalach Oleckich przy drodze nr 652 oraz w miejscowości Zieleniec koło Górowa Iławeckiego. Inwestycje samorzadu województwa będą prowadzone także w gminach Giżycko, Dźwierzuty, Ryn, Lubawa, Mikołajki, Morąg, Lidzbark Warmiński, Reszel, Kolno, Gołdap, Lelkowo, Rybno, Dąbrówno i Jonkowo.
      
       Zatoki autobusowe i lepsze skrzyżowania
       Bezpieczeństwo przy przystankach autobusowych poprawią nowe zatoki, a te powstaną w miejscowościach Kronowo w gminie Barczewo, Śwignajno w gminie Ruciane Nida, Krzyżewo w gminie Frombork, Piastowo w gminie Milejewo oraz Gralewo - Stacja w gminie Rybno. Znacznie większe inwestycje rozpoczęte zostaną przy ulicy Mazurskiej w Reszlu oraz na drodze nr 541 w Lidzbarku Welskim. Szacowany koszt przebudowy skrzyżowań wynosi 5 mln złotych, z czego 4,7 mln złotych pochodzić ma z budżetu województwa.
      
       Nowa nawierzchnia dróg
      
Remontowane będą też odcinki tras wojewódzkich. Za 3 mln złotych drogowcy poprawią nawierzchnię drogi nr 509 w Młynarach. Z kolei ponad 2,6 mln złotych pochłonie odnowa trasy nr 598 w miejscowości Zgniłocha w gminie Purda. Remonty rozpoczną się także w Jedwabnie, Miłakowie, Szestnie, Łukcie, miejscowościach Redy i Romany oraz między Buczyńcem i Gołutowem w gminie Rychliki.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Kolejne remonty przy których bezmyślnie poniszczą osnowę geodezją podlegającą niby ochronie. Później nie będzie pieniędzy na jej odnowienie.
  • Co mnie obchodzi Miłakowo czy Reszel !!!! Co w Elblągu i naszej gminie. Droga do Nowiny i dalej do Wilkowa nadaje się do jazdy Quadem
Reklama