UWAGA!

Plaża w Suchaczu tego lata ma nas zaskoczyć włoskim stylem

 Elbląg, Plaża w Suchaczu tego lata ma nas zaskoczyć włoskim stylem
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Wypożyczysz kajak i rower wodny, wypoczniesz na leżaku pod parasolem, zjesz włoską pizzę i zagrasz w bule. To nie jedyne atrakcje, które szykuje na nadchodzący sezon turystyczny nowy dzierżawca plaży w Suchaczu.

Władze Tolkmicka oddały w dzierżawę plażę w Suchaczu (4220 m2) nowemu najemcy. Roczny czynsz to 4050 zł netto.

- Poprzedni dzierżawca nie wywiązywał się z umowy. Nie płacił czynszu oraz podatku. Nie podjął też jakichkolwiek działań na terenie plaży, dlatego umowa z nim została wypowiedziana - informuje Magdalena Dalman, burmistrz Tolkmicka.

Nowym dzierżawcą plaży jest firma MM Monika Ożibko z Elbląga z siedzibą przy ul. Brzozowej. Zgodnie ze złożoną ofertą ma on na plaży zorganizować strefę wypoczynku i relaksu.

- Mają tu być parasole i leżaki w stylu Włoskiej Riwiery, strefa gastronomiczna ze stolikami i krzesłami, namiot gastronomiczny oraz food truck oferujący m.in. frytki, zapiekanki, kebaby, hamburgery, kurczaka z rożna, czy smażoną rybę oraz namiot z alkoholem i innymi napojami, a także lodami, goframi – wymienia Magdalena Dalman.

Na plaży ma również powstać dzienna strefa muzyki i tańca, strefa dla najmłodszych z placem zabaw oraz niewielkim basenem. Będzie także boisko do siatkówki plażowej, strefa gier ze stołem do tenisa stołowego oraz boisko do włoskiej gry w bule. Wypożyczyć będzie można kajak, czy rower wodny.

- W związku z tym, że przetarg odbył się pod koniec ubiegłego sezonu letniego, dzierżawca rozpoczął jedynie działania mające na celu przygotowanie terenu do kolejnego sezonu turystycznego. W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, zwrócił się o prolongatę zapłaty czynszu, na co uzyskał zgodę – wyjaśnia Magdalena Dalman.

Przypomnijmy, że pomysł na „ożywienie” plaży w Suchaczu w 2015 roku mieli przedsiębiorcy związani z Areną Wysoka. Tamtego lata były organizowane tu koncerty zespołów disco polo. Na plaży była też mała gastronomia. Wówczas uruchomienie projektu "Plaża Suchacz" poprzedził protest mieszkańców, którzy mieli obawy związane z hałasem, bezpieczeństwem oraz porządkami po imprezach. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama