UWAGA!

Płomień, który niesie pomoc

 Elbląg, Kupując świece pomagasz dzieciom
Kupując świece pomagasz dzieciom (fot. Michał Skroboszewski)

W parafiach rzymskokatolickich na terenie Diecezji Elbląskiej trwa rozprowadzanie świec - symbolu ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Największym zainteresowaniem od lat cieszą się świece najmniejsze, których sugerowana cena to 6 zł. Są także świece większe i droższe. Wszystkie cieszyły się w tym roku tak dużym zainteresowaniem, że Caritas musiała uzupełnić asortyment. Pieniądze pozyskane z datków za świece zostaną przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom.

To już 24. edycja ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tegoroczne hasło brzmi "Miłosierdzie jest jedno". Ideę akcji tak wyjaśnia Caritas Polska: "Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płoną świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Polacy nabywając je, wspierają dzieci z ubogich rodzin z terenu swojej parafii lub diecezji. Pozyskane wpływy przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, wparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną. Pomoc dla dzieci świadczona jest także indywidualnie – w zależności od zaistniałych potrzeb – przez placówki pomocy i wolontariatu Caritas działające na terenie całego kraju, w tym w 180 specjalistycznych ośrodkach wsparcia dziennego dla dzieci.
       W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach. Chcemy także wesprzeć placówki polskich misjonarzy działających na tym kontynencie oraz projekty mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży."
       Do Diecezji Elbląskiej trafiło w tym roku 30 tys. świec, które od początku Adwentu rozprowadzane są w 16 parafiach. Zainteresowanie jest tak duże, że Caritas musiała uzupełnić asortyment. W kościołach można więc nabywać świece, które zapłoną na wigilijnym stole.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • hm z tego na polski dzieci idzie 15 gr a gdzie reszta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Meteor2(2017-12-14)
 • 0,10zł x 30.000 sztuk =3.000 na dzieci 6zł x30.000sztuk - 3.000 na dzieci=177.000 na. .. .. ?????księży
 • Warto dodać, że 6zł to cena najmniejszych świec. Część osób kupi większe, więc średnią cenę sprzedaży można podnieść spokojnie do 8zł. Co nie zmienia faktu, że 99% zysku ze sprzedaży zostanie u czarnych.
 • Komentarze poprzednie ukazują prawdę o interesach z szamanami. Czyli tymi co tak plują na WOŚP
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Jamaleg(2017-12-14)
 • najwięcej płaczą ci którzy nic nie dają. kupcie kijowskiemu obiad i opłacie czynsz, tylko to potraficie. p. s. caritas zbiera kilkakrotnie więcej niż wośp i nie wydaje tych pieniędzy na promocję sexkulturę, ćpania itp. tylko na prawdziwie potrzebujących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  SOLDER(2017-12-14)
 • co WOŚP to taka swięta???? rututututu niejedna kieszonka wypchana a i na ćpunów tez idzie na jednej wadze bym ich postawił
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Meteor2(2017-12-14)
 • A ja kupiłam świecę od Caritasu a w Styczniu dam na WOŚP po co się spierać, która lepsza obie robią coś dobrego tylko każda inaczej.
 • 10 groszy idzie na dzieci z Ameryki Południowej, a reszta dla potrzebujących zostaje w kraju - tak to działa
Reklama