UWAGA!

Po burzy

Szesnastu mieszkańców hotelowca przy ul. Jaśminowej zostało przekwaterowanych na kilka dni do lokali zastępczych.

Po pożarach dwóch mieszkań w hotelowcu przy ul. Jaśminowej sześć osób zakwaterowano w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Nowodworskiej, a dziesięć - w hotelu przy ul. Związku Jaszczurczego.
     - Budynek przy ul. Jaśminowej jest całodobowo zabezpieczany, na zewnątrz przez policję, a wewnątrz przez straż miejską – powiedział Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. – Jednocześnie służby elektryczne sprawdzają sprawność instalacji elektrycznej w każdym z lokali mieszkalnych.
     W lokalach, gdzie instalacja jest sprawna, włączany jest prąd.
     - Jednakże w mieszkaniach, do których służby nie mają dostępu z powodu nieobecności lokatorów, prąd nie jest włączany – dodaje Zieliński.
     Mieszkańcy hotelowca mają zapewnione gorące posiłki w stołówce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
     Jednocześnie rzecznik prezydenta zwrócił się do elblążan z apelem w związku z pożarami i wczorajszym nagłym wzrostem liczby kolizji drogowych.
     „W okresie zimowym występuje zwiększone ryzyko wywołania pożaru, a tym samym zagrożenie spowodowania nieszczęścia dla swoich bliskich oraz współmieszkańców. (...) W przypadku stwierdzenia w mieszkaniu niesprawności sieci elektrycznej, należy niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie administrację budynku. (...) Nie mamy możliwości zabezpieczenia idealnych warunków tj. „czarnej” nawierzchni na wszystkich ulicach miasta. Fakt oczyszczenia ulic w okresie zimy nie usprawiedliwia kierowców do jazdy takiej, jak w okresie letnim. (...) Wskazane jest także sprawdzenie ogumienia, a najlepszym rozwiązaniem jest zmiana w pojazdach ogumienia na zimowe”.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama