UWAGA!

PO jednak przed PiS

Elbląg, PO jednak przed PiS
(fot. archiwum portEl.pl)

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. WW kraju wygrała jednak Platforma Obywatelska, zdobywając 32,13 proc. głosów, drugi był PiS (31,78 proc.), trzeci SLD-UP (9,44 proc.), czwarty KNP (7,15), a piąte PSL (6,8 proc.). PO i PiS wywalczyły po 19 mandatów, SLD-UP - 5, a PSL i KNP - po 4. Najwięcej głosów w okręgu nr 3, obejmującym województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie, zdobyli Karol Karski z PiS (prawie 68 tysięcy) i Barbar Kudrycka z PO (prawie 61,5 tys.) i to oni będą reprezentować nasz okręg w Parlamencie Europejskim.

Podajemy za Państwową Komisją Wyborczą wyniki, jakie uzyskali kandydaci z Elbląga i regionu elbląskiego z poszczególnych partii w całym okręgu nr 3.
       Jerzy Wcisła (PO) - 3159 głosów
       Wojciech Penkalski (Europa Plus Twój Ruch) - 1568 głosów
       Władysław Mańkut (SLD-UP) - 1497 głosów
       Adrian Meger (Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke) - 1333 głosy
       Paweł Kowszyński (Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro) - 1051 głosów
       Michał Szydlarski (Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke) - 993 głosy
       Renata Kobiela (Polska Razem Jarosława Gowina) - 878 głosów
       Edyta Polkowska-Krupińska (Europa Plus Twój Ruch) - 462 głosy.
      
      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • makabra ludzie juz llepiej nie glosujcie niz macie ciagle glosowac na tych zlodzieji
 • Wyniki sa bardzo dobre dla PIS, zależy jak się patrzy, tu mamy pewną manipulację, bo prawdziwym wygranym jest Korwin który dostał się i ma kilka mandatów. PIS jest na plusie, zdobył 4 mandaty więcej niż w poprzednich wyborach, największym przegrany jest PO które traci aż 6 mandatów, więc można śmiało pogratulować Nowej Prawicy 4 mandatów. Mimo że PO jest pierwsze, jest największym przegranym w tych wyborach. Taki artykuł to dla wyborców PO aby sie cieszyli, a kto potrafi trochę pomyśleć wie że wyniki dla PO są złe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  7
  Nawalijka(2014-05-27)
 • Dobre dla PIS pod warunkiem że znów kilku europosłów nie odejdzie lub nie zostaną wywaleni:) Po opuszczeniu partii powinni tracić mandaty gdyż głosy są na partię nie na osobę, tyczy się to każdej partii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Lolelb(2014-05-27)
 • Dobre dla PIS ale czy dobre dla narodu?:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Lolelb(2014-05-27)
 • znowu kłamcy i bandyci przed furiatami. To się skończy wtedy jak umrze ostatni moher w wieku Tuska i Kaczora. Młodzi weździe się za losy Polski !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  średni(2014-05-27)
 • Frekwencja 23 procent. Ogon będzie merdał psem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  Cotozawybory(2014-05-27)
 • Po tak wielkiej krytyce wieku emerytalnego, 6-io latków do szkoły i wielu innych " nieszczęść" PO sie trzyma i wygrywa. To może świadczyc tylko o tym że PIS jest beznadziejny i leci na dno. Ludzie zaczynają rozumieć że te wszystkie działania podejmuje sie nie po to by stracic elektorat, lecz z myśla o przyszłosci naszego kraju. Bedzie lepiej to ustawy zawsze mozna zmienic. Beznadziejny populizm tylko na ta chwile zaczyna w końcu przegrywać z realna wizją przyszłości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  nikczemnik(2014-05-27)
 • sekta znowu " wygrała" ; )
 • Jak PiS wygrywał z PO o 1 % - to mówił o WYGRANEJ. Jak przegrywa o 1% to mówi o remisie ze wskazaniem na PO. Oto cała retoryka PiS-u. Teraz jeszcze raz licza głosy. Nie daj Boże, żeby wygrali wybory do polskiego Parlamentu. Bo wojna z Rosją będzie nieunikniona. Wyciszony przeb wyborami Poseł Maciarewicz /jak zawsze przed każdymi wyborami / pojedzie na koniku z szabelką po wrak TU - 154 A.
 • no no i jeszcze mamy 1568 idiot, ów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hrabiaGeorge(2014-05-28)
 • A w necie krąży filmik o tym, jak komisja w Warszawie wrzucała karty do piwnicy i nie wywieszała protokołów z policzonymi głosami opuszczając lokal wyborczy. I w ogóle afera się kreci że ho-ho. A w ogóle jak może w całej Polsce być ponad 220.000 głosów nieważnych. Czy to znaczy że ponad 220tys. Polaków nie potrafi poprawnie zrobić krzyżyka??? Są plotki, że to były karty z głosami na Prawo i Sprawiedliwość. .. .
 • PO jednak przed PiS - i właśnie wyłącznie o to chodzi kto jest przed kim wyścig szczurów a zwykłego człowieka mają w dupie tylko mamią przed wyborami i oczekują wysokiej frekwencji podczas wyborów aby na nich zagłosowano
Reklama