UWAGA!

PO - PiS w opozycji

Elbląg, Elżbieta Gelert nieoczekiwanie nie została przewodniczącą Rady Miasta
Elżbieta Gelert nieoczekiwanie nie została przewodniczącą Rady Miasta (fot. Paweł Serocki).

Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość straciły większość w Radzie Miejskiej w Elblągu.

Oba kluby zawarły porozumienie o współpracy i w 25-osobowej Radzie dysponowały 14 mandatami. Wczoraj, w czasie pierwszej sesji, sytuacja jednak zmieniła się. W czasie wyborów przewodniczącego Rady Miejskiej radny PO i radny PIS zagłosowali nie na kandydatkę swoich klubów - Elżbietę Gelert, a na Janusza Nowaka z klubu Lewicy i Demokratów.
     Janusz Nowak został przewodniczącym, a dwaj radni: Andrzej Tomczyński z PIS-u i Jacek Pączkowski z Platformy opuszczą kluby, w których byli dotąd.
     - Członek Platformy nawet nie krył tego, że nie odda głosu na kandydata zgłoszonego przez naszą partię. Będziemy wnioskowali o usunięcie Jacka Pączkowskiego z Platformy Obywatelskiej - zapowiedział szef klubu radnych, Jerzy Wcisła.
     Jacek Pączkowski nie chciał w czasie sesji oficjalnie wypowiadać się na ten temat.
     Andrzej Tomczyński, który ma opuścić szeregi klubu PIS, tłumaczy, że podjął trudną dla siebie decyzję. - Nie zawsze trzeba ogłaszać wszem i wobec, upubliczniać pewne decyzje, które podejmuje się przez długi okres czasu. Zdaję sobie sprawę z tego, co zrobiłem - mówi radny.
     Szef klubu PIS Jerzy Wilk zapowiada, że o całej sprawie powiadomi władze partii. - Andrzej Tomczyński startował z naszej listy, był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Poinformuję władze centralne o tej sytuacji. Myślę, że władze napiętnują taką postawę - powiedział przewodniczący.
     Ośmioosobowy klub radnych Lewicy i Demokratów będzie współpracować ze Stowarzyszeniem Dobry Samorząd, który ma trzy mandaty. Jeśli lewica będzie mogła liczyć także na dwóch radnych, którzy opuszczą kluby PO i PIS, będzie miała większość w elbląskiej Radzie Miejskiej. Dzięki temu prezydent Henryk Słonina będzie mógł bez przeszkód realizować swoje plany.
     
     ***
     
     Już po sesji dotarło do nas oświadczenie Jacka Pączkowskiego.
     Poniżej publikujemy je w całości (pisownia oryginału):
     
     „Niniejszym oświadczam, że 27 listopada podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.
     Jednocześnie informuję, że uchwałą z 27 listopada zostało rozwiązane Koło nr 2 Platformy Obywatelskiej.
     Biorąc pod uwagę sytuację PO w kraju (Warszawa) oraz w Elblągu uznałem, że korzystniejsze dla dobra Elbląga będzie pozostawanie radnym niezależnym.
     Analizując sytuację PO po ostatnich wyborach w Elblągu (na listę PO do Rady Miejskiej głosowało około 12 tysięcy mieszkańców, z czego przytłaczająca większość poparła kandydata bezpartyjnego p. H. Słoninę, uznałem, że dobro miasta wymagało podjęcia takiej decyzji.”
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szczyt parodii. Pośmiewisko!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ku..wa mac(2006-11-28)
 • Jak można przejść z partii prawicowej na lewicową??? Przecież to jest chore!!! Co za idiotyzm!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIeszkanieccc(2006-11-28)
 • Zgadza sie. Przeciez ludzie glosowali inaczej. Co oni w ogole wyprawiaja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do czubkow(2006-11-28)
 • Panie Pączkowski odszedł Pan bo pewnie żal Panu było tych pare groszy za zaległe składki członkowskie, zresztą nie ma po czym płakac Pan i Pana koło to jedno wielkie skupisko nierobów które wykorzystało do swego powstania kieliszkowe układy jednej Pani [...]. - inaczej nigdy by Pan nie był w tej organizacji Żegnaj i nie wracaj żałosny i zdradliwy "pączku" Ps. Pamiętajmy, że nie można być pewnym tego Pana - niech się teraz modlą Panowie do których przeszedł ten Pan bo nie wiadomo kogo i kiedy będzie w stanie SPRZEDAĆ !!!!
 • Najbardziej czerwone miasto w Polsce. Z portem morskim bez dostępu do morza. Z bezrobociem jednym z najwyższym w Kraju. To jakiś koszmar . Ludzie zapamiętajcie te nazwiska i pilnujcie ich. Niech oni wszyscy dotrzymają teraz obietnic przedwyborczych!!
 • Szczyt zakłamania. Wspierać działania Prezydenta jako radny niezależny? Jak??? Wspierać w sejmiku, w rządzie, w swojej partii - tak!!! Mieć odwagę, być w PO lub PIS i dla miasta współpracować z Prezydentem. Ulice, mieszkania, praca nie mają barwy ani przynależności politycznej. Może PO lub PIS pokażą klasę, podejmą się współrządzenia, a radni "niezależni" znajdą się poza marginesem. Nie zmarnujcie nam, elblążanom tych czterech lat.
 • Panie Jacku w końcu dojrzał Pan do męskiej decyzji... ma Pan moje POparcie :)
 • Sprzedajny "SĄSIAD Z ZAWADY" - WSTYD I HAŃBA !!!! Za stołek sprzedać swoje sumienie i zaufanie tylu mieszkańców Zawady Jest Pan ostatnim łotrem i szubrawcem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka Zawady(2006-11-28)
 • Drodzy wyborcy! Teraz, kiedy nas już wybraliście, mamy was w [...]. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do urn za cztery lata. Buha, ha, ha, ha....
 • Tak funkcjonują nowe standardy zachowań w życiu publicznym wytyczone przez Prawo i Sprawiedliwość po wyborach 2006r. ( wyciąganie posłów z innych klubów, znane nagrane i zaakceptowane przez PiS negocjacje polityczne, koalicja z kimś z kim miało jej nigdy nie być itd., itd.)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SOCJALDEMOKRATA(2006-11-28)
 • a skąd możemy mieć pewność że PO i PiS chcieli utworzyć koalicję w Elblągu????? mnie się jakoś nie chce w to wierzyć....
 • Brawo panie Jacku ,nie wszyscy sa tacy odważni.Zdawał P an sobie sprawę z jaką reakcja spotka się.Tak reagują przegrani i z klapkami na oczach.Platforma niestety w Elblagu skompromitowała się.Ale na ten temat cicho.Dobrze Pan zrobił.Życzę dobrych wyników w pracy w Radzie Miasta.i niech pan nie przejmuje się epitetami -to bezsilnośc "malutkich'.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpartyja(2006-11-28)
Reklama