UWAGA!

Pobiegną po Bażantarni

3 i 4 października w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych uczniów oraz absolwentów ośrodków szkolno – wychowawczych dla dzieci i młodzieży z problemami edukacyjnymi. Patronat portElu.

W imprezie weźmie udział 250 zawodników z całego kraju. Odbędą się cztery biegi na dystansach 1200 i 1500 m dziewcząt oraz na 2000 i 3000 m chłopców. Przewidziano również klasyfikację województw, a trzy najlepsze zostaną nagrodzone pucharami. Biegi odbędą się w Bażantarni; do pokonania będzie pętla o długości około 600 m x 2, 3, 4 i 5 - w zależności od kategorii wiekowej zawodników i zawodniczek.
     Organizatorami imprezy są: Polskie Towarzystwo Społeczno – Sportowe „Sprawni Razem" oraz Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk".
     - Dzięki przynależności organizacji do INAS-FID nasi podopieczni mają prawo startu w paraolimpiadach i innych imprezach międzynarodowych. Sport jest jednym ze sposobów integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem oraz metodą rewalidacji – mówi Mirosław Szablewski prezes PTS-S „Sprawni Razem".
     Organizatorzy starają się o nagrody i upominki dla uczestników mistrzostw; chcą godnie nagrodzić wysiłek młodych ludzi.
     - Z wdzięcznością przyjmiemy każdy rodzaj pomocy. Zrewanżujemy się wystawieniem loga lub banera reklamowego sponsora na trasie biegu oraz umieszczeniem firmy w broszurze zawodów i komunikacie dla prasy - deklaruje prezes stowarzyszenia.
     Honorowy patronat nad zawodami objęli: Andrzej Ryński, marszałek województwa warmińsko – mazurskiego oraz prezydent Elbląga Henryk Słonina.
     Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: (0-55) 234 59 72 lub w siedzibie szkoły: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Elblągu ul. Kopernika 27.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama