UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pod Braniewem wykoleiła się cysterna

 
Elbląg, Pod Braniewem wykoleiła się cysterna
(fot. KPP Braniewo)

Podczas wtaczania ze stacji na bocznicę składu cystern wypełnionych gazem doszło do wykolejenia się ostatniego wagonu, który w konsekwencji wypadł z torów i niebezpiecznie się przechylił. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z podbraniewskich terminali przeładunkowych. Na miejsce zdarzenia skierowano cztery pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Na szczęście wagon, który wypadł z torowiska, nie uległ uszkodzeniu ani nie doszło do rozszczelnienia czy wycieku gazu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, z pobliskiego placu usunięto pojazdy, maszyny oraz pracowników. Część cystern kolejowych została odciągnięta od miejsca zdarzenia, na którym oprócz wykolejonej cysterny pozostały jeszcze cztery wagony.

Strażacy przygotowali linie gaśnicze zakończone kurtynami wodnymi, dokonali kontroli strefy wokół wagonów gazowych. Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa operacyjna z KW PSP w Olsztynie. Z uwagi na charakter zdarzenia kierownictwo firmy podjęło decyzję o zaangażowaniu do podniesienia cysterny profesjonalne przedsiębiorstwo świadczące usługi dźwigowe.

W drugi dzień działań na terenie terminala pojawił się dźwig o nośności 500 ton oraz zespół pracowników gotowych do posadowienia cysterny na torach. Po około 3 godzinach operacja zakończyła się powodzeniem. Strażacy oraz pracownicy terminalu w bezpieczny sposób postawili wózki jezdne cysterny kolejowej, na które posadowiono zbiornik wagonu. Całość została przemieszczona na terminal gazowy, gdzie wagon został rozładowany.

Dwudniowa akcja oprócz zaangażowania strażaków i pracowników terminala wymagała również uruchomienia zewnętrznych podmiotów specjalizujących się w ciężkich działaniach wspomagających. Efektem tych działań było sprawne i bezpieczne usunięcie powstałego zagrożenia, które od początku nie wymagało ograniczania działalności firmy oraz ewakuacji pracowników lub mieszkańców okolicznych miejscowości.

 

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • W braniewskim nawet cysterny dachują.
  • Terminale - tykające bomby. Wiele wypadków ciężkich i śmiertelnych. Należy spodziewać się w nieodległej przyszłości czegoś bardziej spektakularnego.
  • a Olsztyn na wycieczkę przyjechał zobaczyć jak chwasty wyglądają z bliska
  • Kiedy ostatnio remontowano ten odcinek bocznicy kolejowej? Kto dopuścił do ruchu ten odcinek? Czyja to jest własność?Jaka dopuszczona jest tam prędkość? Czy te tory nie pamiętają jeszcze Adolfa? Czemu nikt nie napisze ile kosztowała ta cała operacja i z czyjej kieszeni wydano pieniadze? Remont torowiska nie był by tańszy? Pan lub Pani pisząc o tym nie zadała sobie trudu albo musi napisać tylko tyle ile wolno. Halo! Pobudka. Mogłem tam zginąć przed wyborami. Upiec się jak kurczak. Proszę skromnego redaktora o więcej. Panie Burmistrzu Braniewa jakim Pan jest gospodarzem. Proszę wziaźć kogo trzeba za pupę. Pozdrawiam wszystkich czytających.
  • Polska pod rządami PIS, taki bardzo wyrazisty obraz.
Reklama