UWAGA!

Podpiszą „Program Żuławski – 2030”

Dziś (11 grudnia) o godz. 9.30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbędzie się uroczystość podpisania Porozumienia w sprawie realizacji Programu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – do roku 2030 (z uwzględnieniem etapu 2015)”, zwanego „Programem Żuławskim – 2030”.

Sygnatariuszami Porozumienia będą: Minister Środowiska, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       W czasie uroczystości planowane jest również podpisanie umowy w sprawie realizacji I Etapu Programu (do 2015 roku) przez przedstawicieli Gdańska, Elbląga, Powiatu Gdańskiego, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego oraz Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu.
       Celem „Programu Żuławskiego – 2030” jest zwiększenie skuteczności ochrony przeciwpowodziowej Żuław. Realizacja tego celu pozwoli na osiągnięcie efektów nie tylko bezpośrednio w zakresie gospodarki wodnej, a w jej ramach ochrony przeciwpowodziowej, ale pośrednio także w sferach społeczno-kulturowej i gospodarczej.
       Więcej o programie napisaliśmy w tekście „Cofki to nie zatrzyma”.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No tak pogłębią sobie kanały, ale "cofki" to nie zatrzyma! Czemu władze Elbląga nie domagają się od państwa środków na budowe wrót przeciwpowodziowych u ujścia rzeki Elbląg i na Kanale Jagielońskim? Znowu coś umknęło wszystkowiedzącym urzędnikom z Ratusza?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolejny malkontent(2009-12-11)
 • Czyli wiele szumu o nic. W przypadku cofki mieszkańcy znów zostaną sami z problemem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pesymistka(2009-12-11)
Reklama