UWAGA!

Podsumowanie Dnia Ziemi w Urzędzie Miasta

Zgromadzenie ogólne ONZ ustanowiło rok 2010 Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, dlatego tez ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Ziemi 2010 przebiegały pod hasłem: Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas. Dziś (26 kwietnia) w Urzędzie Miejskim odbędzie się uroczyste spotkanie, podczas którego uhonorowane zostaną placówki edukacyjne wyróżniające się w działalności na rzecz ochrony środowiska.

Dzień Ziemi po raz pierwszy został zorganizowany w dniu 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych i wkrótce święto to stało się świętem ogólnoświatowym. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę Ziemię.
       Podejmowane przez młodych ludzi przedsięwzięcia i aktywny udział w akcjach ekologicznych świadczą o zaangażowaniu młodzieży w sprawy środowiska naszego miasta. Ta aktywność i działalność młodzieży przyczyniła się do otrzymania wyróżnień i nagród przez miasto Elbląg.
       26 kwietnia (poniedziałek) o godz. 14 w Urzędzie Miejskim w Elblągu na uroczystym spotkaniu zostaną wyróżnione za działalność na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej trzy placówki oświatowe w Elblągu. Indywidualne wyróżnienia otrzymają również najbardziej aktywni uczniowie elbląskich szkół. W trakcie uroczystości odbędzie się występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.
       W Elblągu w wielu placówkach edukacyjnych odbędą się uroczystości związane z obchodami Dnia Ziemi. Dzień ten to doskonała okazja do zdobycia wiedzy na tematy ekologiczne oraz spotkania ludzi zainteresowanych sprawami ochrony środowiska.
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama