UWAGA!

Pogotowia stomatologicznego znów nie ma

 Elbląg, Pomoc w nocy? Znów jej nie uzyskamy w Elblągu
Pomoc w nocy? Znów jej nie uzyskamy w Elblągu (fot. arch. AD)

Bolący ząb to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą przytrafić się w życiu. Jeszcze gorzej, gdy ból dopadnie nas nocą, w weekend albo w święta. Wtedy też pomocne może okazać się pogotowie stomatologiczne, ale tego w Elblągu ponownie nie ma.

Mieszkańcy Elbląga nie mają szczęścia do pogotowia stomatologicznego. Co jakiś czas pojawia się w różnych miejscach miasta, a później znika. Przez ostatnie dwa lata mieściło się ono w przychodni przy ul. Gdyńskiej, ale od 1 stycznia już go tam nie ma
       - Jednostka ta miała prawo zrezygnować z prowadzenia pogotowia stomatologicznego, rezygnację złożono trzy miesiące przed końcem umowy – tłumaczy Magdalena Mil, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału NFZ. - Cały czas szukamy kogoś, kto podjąłby się prowadzenia pogotowia stomatologicznego, wysyłamy oferty, ale na razie nie ma chętnych, bo uważamy, że tego typu działalność powinna być prowadzona w większych miastach. Ogłaszamy konkursy, przynajmniej kilka razy w roku, ale poza nimi również można się do nas zgłaszać.
       Jak jednak mówi jeden z elbląskich dentystów prowadzenie pogotowia może być kłopotliwe.
       - Trzeba znaleźć kogoś na nocne dyżury, kogoś, kto będzie pracował w weekendy i dni wolne od pracy, poza tym budynek musi być praktycznie cały czas otwarty. To może być problem – komentuje jeden z elbląskich stomatologów.
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama