UWAGA!

Pogranicznicy też zagrają z WOŚP

 
Elbląg, Gadżety na aukcję WOŚP od Straży Granicznej w Elblągu
Gadżety na aukcję WOŚP od Straży Granicznej w Elblągu (fot. nadesłane)

Tablica z napisem „Strefa Nadgraniczna” oraz czapka zimowa tzw. uszanka to przedmioty, jakie na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekaże elbląska placówka Straży Granicznej. Za odpowiednią kwotę, która również zasili konto WOŚP, będzie można wybrać się w rejs poduszkowcem Griffon 2000 po Zalewie Wiślanym.

W ubiegłym roku elbląscy pogranicznicy przekazali na wielkoorkiestrowe licytacje czapkę kapitana SG, tablicę z napisem „Strefa Nadgraniczna”, a także … wyjątkowy „Zestaw wopisty”, który zawierał wyposażenie żołnierza Wojsk Ochrony Pograniczna, czyli: manierkę obszytą grubym filcem, menażkę, emblemat WOP i… charakterystyczne bawełniane spodenki sportowe w kolorze atramentowym, rozmiar M/L, z tasiemką ściągającą je w pasie. Ze sprzedaży swojego mienia uzyskali kilkaset złotych. Pieniądze zasiliły konto Fundacji Jurka Owsiaka.
       W 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 stycznia) również nie może zabraknąć Straży Granicznej.
       - Pod młotek elbląska placówka przekazała czapkę "uszankę", która była elementem umundurowania zimowego do 1990 roku – informuje st. chor. SG Lidia Osik. - Teraz możemy ją oglądać, jako eksponat w Muzeum Formacji Granicznych. Wzór tej czapki został wprowadzony przepisem z 1971 roku, czyli ponad 40 lat temu. Drugim przedmiotem jest tablica informacyjna "Strefa Nadgraniczna" - kontynuuje. - Obie rzeczy posiadają certyfikaty autentyczności, wydane specjalnie na tą okazję i opatrzone pieczęcią i podpisem Komendanta Placówki Straży Granicznej w Elblągu, mjr SG Arkadiusza Kulika.
       Zachęcamy również do odwiedzenia strony ogólnopolskiej www.aukcje.wosp.org.pl, na której już niedługo można będzie także licytować inne propozycje Straży Granicznej.
       - Z naszego regionu niewątpliwą atrakcją będzie rejs poduszkowcem Griffon 2000 dla dwóch osób po Zalewie Wiślanym – zapowiada st. chor. Lidia Osik. - Rejs taki jest fantastyczną przygodą, ponieważ jednostka ta doskonale radzi sobie na wodzie, ale potrafi również przemieszczać się po płaskim lądzie lub tafli lodu. Dodatkowo uczestnicy takiego rejsu będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda służba funkcjonariuszy SG na poduszkowcu i z jakimi zadaniami muszą zmierzyć się na co dzień.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama