UWAGA!

Pogrzeb Stefana Muli

Pogrzeb Stefana Muli, znanego elbląskiego filmowca dokumentalisty, odbędzie się w czwartek 8 marca na cmentarzu przy ul. Agrykola.

O godz. 12.30 rozpoczną się uroczystości żałobne w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema, o godz. 13 rozpocznie się tam msza św. Po mszy odbędzie się pogrzeb – na cmentarzu przy ul. Agrykola.
     Stefan Mula miał 83 lata. Był filmowcem, dokumentalistą, przez dziesięciolecia uwieczniał na taśmie filmowej momenty historyczne dla Elbląga, a także życie codzienne jego mieszkańców. Z zawodu technik dentystyczny, z zamiłowania i dodatkowego wykształcenia instruktor filmowy. Były żołnierz I Korpusu 16 Brygady Pancernej im. gen. Maczka, przeszedł z nią cały szlak bojowy.
     Stefan Mula miał w swoim dorobku kroniki elbląskie, filmy oświatowe, działał aktywnie przez wiele lat w Klubie Filmowym Jantar. Znaczna część jego materiałów filmowych znajduje się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Jego filmy mogliśmy ostatnio oglądać w Światowidzie w cyklu „Elbląg na dużym ekranie”.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama