UWAGA!

Pół miliona więcej do budżetu

 
Elbląg, Teodozja Moczadłowska (po prawej) jest pomysłodawczynią kompleksu boisk przy ul. Mazurskiej
Teodozja Moczadłowska (po prawej) jest pomysłodawczynią kompleksu boisk przy ul. Mazurskiej (fot. WS)

Dzięki niemu mamy boiska przy ul. Mazurskiej, siłownię na powietrzu, czy miejsca parkingowe przy ul. Odzieżowej. Budżet obywatelski to pieniądze, o wydawaniu których decydują wszyscy mieszkańcy. W Elblągu cieszy się on dużą popularnością, co widać po ubiegłym roku, gdzie co piąty mieszkaniec głosował na projekty w jego okręgu. Właśnie ruszyła trzecia edycja.

Kompleks boisk przy ul. Mazurskiej to "wspólne dobro" mieszkańców przyległych bloków, uczniów ze szkoły podstawowej, którzy przychodzą tam na lekcje wuefu i wszystkich tych, którzy z takiego boiska chcą korzystać. To także efekt budżetu obywatelskiego.
       - Mieszkam przy ul. Wiejskiej od 37 lat. Kiedy byłam w radzie nadzorczej spółdzielni chciałam ten teren uporządkować, odnowić. Ostatecznie złożyłam wniosek do budżetu podczas pierwszej edycji, chodziłam od domu do domu i zbierałam podpisy. Dzięki mieszkańcom Zawady, którzy głosowali za, te boiska udało się wybudować - mówiła Teodozja Moczadłowska, która jest pomysłodawczynią kompleksu. Razem z mężem opiekują się nim, otwierają go i zamykają, jak podkreśla mieszkanka Zawady oboje robią to społecznie.
       Dlatego to właśnie tutaj otwarta została kolejna, trzecia już edycja budżetu obywatelskiego. Składać wnioski można od 28 kwietnia do 13 czerwca, w wersji papierowej do Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiej albo elektronicznie.  Później wnioski będą opiniowane, a jesienią (od 22 września do 13 października) odbędzie się głosowanie.
        - Jesteśmy liderem jeśli chodzi o głosowanie w Budżecie wśród miast tej wielkości. W tym roku dodaliśmy pół miliona złotych na zadania ogólnomiejskie - mówił Jerzy Wilk, prezydent Elbląga.
       W broszurce, specjalnie przygotowanej na tę okazję, prezydent tłumaczy, że dodanie tej kwoty "jest reakcją na płynące od mieszkańców i wielu podmiotów sygnały, że takie rozwiązanie da większe możliwości, a inwestycje w ramach tej kwoty będą służyły wszystkim elblążanom". Łącznie mieszkańcy mogą wydać 2,5 mln zł.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tak usilnie mieli zmienić regulamin, nawet debaty były- a jak widać na załączonym obrazku dalej będzie można przez spółdzielnie i nie tylko " lody kręcić"
 • " Razem z mężem opiekują się nim, otwierają go i zamykają, " a nie czasami MOSIR powinien tym się zajmować, tak jak jest napisane w REGULAMINIE wywieszonym na ogrodzeniu obiektu ?? O co tu chodzi ?? Czyja, to własność miasta czy " prywatna" ??? Która kosztowała 600 tys zł ???
 • " Kompleks boisk przy ul. Mazurskiej to " wspólne dobro" mieszkańców przyległych bloków ' z tego co jest tu napisane, to to, było by " najprawdziwsze" . Spróbuj znaleźć, te obiekty, nie będąc z " Zawady" , nie wielu by wiedziało, gdzie one są, a już nie wspomnę jakbyś, tam miał dojechać lub zaparkować, nie ma praktycznie gdzie. Więc, o jakim tu piszemy " i wszystkich tych, którzy z takiego boiska chcą korzystać " jak to mało dostępne miejsce. Mi, się w udało ale, jak przyszło co do czego, to nie było do czego przyczepić siatki do tenisa ziemnego. W sumie, to od dawna, jest ten kompleks otwarty, dlaczego dopiero teraz, o tym szum ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  Żarty??(2014-04-28)
 • Elbląg miał budżet obywatelski przed olsztynem a to olsztyn jest nagradzany zwykłe skó*****stwo.
 • Bardzo dobra inicjatywa, popieram. Oby tak dalej. W tym roku na Zawadzie będą realizowane trzy kolejne projekty: chodnik wzdłuż ul. Odrodzenia, siłownia w parku Modrzewie, plac zabaw za kościołem na ul. Ar. Ludowej zgłoszone przez mieszkańców osiedla zawada. Inne dzielnice niech zazdroszczą. Nasi mieszkańcy potrafią się zmobilizować i zagłosować.
 • Brawo!!!Dobrze, że są jeszcze ludzie na Zawadzie, którzy chcą coś zmienić dookoła siebie. Boiska są super!!!
 • Może dziękuje dla pomysłodawcy! Ale niektórym takie coś przez gardło nie przejdzie. Lepiej wy. .. .ić. Arogancja ma krótkie nogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  proszę(2014-04-29)
Reklama