UWAGA!

Pół roku na drogach

Mniej wypadków drogowych i ich ofiar, więcej pijanych kierowców - pokazuje policyjna statystyka pierwszego półrocza 2006 roku. Mniej albo więcej oczywiście niż w analogicznym okresie minionego roku. Zaczyna się mówi coraz głośniej o pladze pijaków za kierownicą.

Od stycznia do końca czerwca policja zatrzymała ponad 80 tysięcy kierowców pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających - wynika z raportu Komendy Głównej. Jak wygląda statystyczny pijany kierowca? Otóż statystyki mówią , że jest mężczyzną, pracuje i ma od 30 do 49 lat. 40 procent pijanych kierowców to mieszkańcy wsi. Jeśli za kierownicą siada nietrzeźwy mieszczuch , to jest to obywatel raczej małego miasta, takiego do 50 tysięcy mieszkańców. Blisko 2/3 zatrzymanych „po pijaku” nigdy wcześniej nie weszło w konflikt z prawem.
     Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku policja odnotowała w Polsce 1972 wypadki (rok temu 2281). Mniej było też ich ofiar wypadków - zabitych i rannych.
     Ogólnopolska statystyka odnotowuje też nasz regionalny akcent - otóż najlepszy wskaźnik poprawy sytuacji na drogach odnotowano w naszym województwie. Ilość wydarzeń drogowych spadła u nas o prawie 27 procent i jest to najlepszy wynik w kraju.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Skoro pierwsza część statystyki jest niższa ,a druga wyższa wypływa z tego prosta zjawiskowa zależność i wypływające z niej wnioski . Wypiłeś jesteś lepszy . Udowodnili to malarze , pisarze artyści i wszyscy uzależnieni . Taki zestaw w artykule to PARANOJA .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  berenika(2006-07-11)
 • Jakubowska jakos odstaje od tego profilu, "pijaka za kierownica" :P
 • Każdy czyta jak umie. I rozumie jak umie. Ja rozumiem, że dzięki złapaniu większej ilości pijaków jest mniej wypadków. A ty Bereniko...No ale mamy upały, to wiele tłumaczy.
 • Temat niebawem zejdzie z witryny i jakoś nikt go nie czyta . Ze słońcem czy bez podjęty zostanie gdy " coś się wydarzy" .Obyśmy zdrowi byli - no to cyk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  berenika(2006-07-12)
Reklama