Drogi Czytelniku,
uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.
Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.
Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.
Paulina Lewandowska, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu zajęła 3. miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Polak, Węgier, dwa bratanki”. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie wydarzeń bądź postaci, które na terenie Polski lub Węgier były związane z działalnością na rzecz zacieśnienia przyjaźni polsko-węgierskiej.
Elblążanka w swojej pracy opowiedziała o pomocy, jakiej udzieliły Rzeczypospolitej Węgry w czasie wojny polsko-bolszewickiej (m. in. wysłano do Polski pociąg wypełniony amunicją) oraz o odmowie Węgier wspólnej napaści na Polskę zaproponowanej przez Adolfa Hitlera w 1939 roku. Opiekunem pracy była nauczycielka historii Marta Marchlewska. W rywalizacji wzięło udział 44 uczniów z województwa warmińskiego-mazurskiego.
Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Historyczne im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” Dowódcy Armii Krajowej z siedzibą w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
najnowszych Pokazuj od budzących
największe emocje
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
6 1(2019-12-02)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
6 1Agnieszka-1610(2019-12-02)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
4 1Uczeń(2019-12-02)