UWAGA!

Policjanci będą uczyć licealistów z Pasłęka

Elbląg, Licealiścili mieli okazję przymierzyć elementy policyjnego umundurowania i sprzętu
Licealiścili mieli okazję przymierzyć elementy policyjnego umundurowania i sprzętu (fot. KMP w Elblągu)

Elbląscy policjanci oraz pracownicy jednej z agencji ochrony będą prowadzić zajęcia z uczniami I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku o profilu bezpieczeństwo publiczne.

Zespół Szkół w Pasłęku od roku szkolnego 2008/2009 utworzył w Liceum Ogólnokształcącym klasę o profilu bezpieczeństwo publiczne. Dzisiaj (11 września), podczas wizyty w elbląskiej komendzie, pierwszoklasiści zapoznawali się ze strukturą i organizacją jednostki.
     - Funkcjonariusze pokazali młodzieży m.in. jak pracują dochodzeniowcy, technicy kryminalistyki, jak wygląda policyjny areszt oraz izba dziecka – informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. – Uczniowie z zainteresowaniem oglądali radiowozy.(fot. niżej)
     - Na auli mieli możliwość założyć elementy umundurowania i sprzętu m.in. ochraniacze na nogi, nałokietniki, kaski ochronne, kamizelki kamienioodporne czy tarcze - dodaje. - Oprócz pracy policjantów młodzież zapoznaje się z pracą Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych (SUFO), czyli wewnętrznych służb ochrony oraz koncesjonowanych podmiotów gospodarczych ochrony osób i mienia. Dzisiaj mieli również okazję odwiedzić jedną z agencji ochrony i zapoznać się ze specyfiką pracy.
     Podczas zajęć, które policjanci i pracownicy agencji ochrony będą przeprowadzali przez cały rok szkolny, młodzież pozna m.in. elementy musztry policyjnej, zasady naboru do służby w policji i pracy w SUFO, prawa i obowiązki policjantów i
     pracowników SUFO. Ponadto uczniowie zdobędą wiedzę o prawach człowieka, prawach dziecka czy przemocy w rodzinie. Poznają również różnice wynikające z pracy policjantów i pracowników ochrony.
     

 

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama