UWAGA!

Policjanci i księża ostrzegali kierowców

Elbląg, Policjanci i księża wyjątkowo razem prowadzili dziś kontrole drogowe
Policjanci i księża wyjątkowo razem prowadzili dziś kontrole drogowe (fot. KMP Elbląg)

Ponad 150 skontrolowanych pojazdów i... zaskoczenie kierowców, że w kontroli drogowej biorą udział księża. Wszystko po to, by uświadomić kierującym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ks. dr Waldemar Maliszewski, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Arkadiusz Dekański, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej oraz ks. Piotr Szafrański, wikariusz parafii Św. Brata Alberta w Iławie – uczestniczyli dziś wspólnie z policjantami elbląskiej drogówki w akcji: „25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy". W Dniu św. Krzysztofa patrona kierowców apelowali o codzienną ostrożną i bezpieczną jazdę.
       - Policjanci i księża wręczali kierowcom, którzy popełnili drobne wykroczenia, gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Były to m.in. kamizelki odblaskowe, zapachy samochodowe oraz „10 przykazań kierowcy" przypominających również o trzeźwości na drodze.
       - To dla nas ciekawe, nowe doświadczenie, a i odbiór ze strony kierowców jest bardzo przyjazny - mówili zgodnie księża, którzy „wspomagali" policjantów w dzisiejszej akcji. - Często zaskoczeni obecnością duchownych, ale i pozytywnie nastawieni do samej akcji podkreślali, że dobrze zapamiętają taką nietypową kontrolę drogową.
      

 


       Inicjatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama