UWAGA!

Policjanci na konferencji o przemocy wobec kobiet

 Elbląg, Policjanci na konferencji o przemocy wobec kobiet
fot. policja

Prawnicy, pedagodzy, psychologowie i policjanci wzięli udział w wojewódzkiej konferencji „Oblicza przemocy - portret sprawcy”, która odbyła się dziś (25 listopada) w Elblągu. Konferencja to początek obchodów światowej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet.

Kampanię Białej Wstążki wymyślili mężczyźni w Kanadzie w 1991 r. Dwa lata wcześniej na politechnice w Montrealu mężczyzna zamordował 14 kobiet, a 13 ranił. Tłumaczył, że nie skończył studiów technicznych, ponieważ to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Kanadyjczycy — w geście protestu i solidarności z ofiarami ataku — wybrali na symbol kampanii białą wstążkę, znak niewinności i obiecali, że będą przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy wobec kobiet: fizycznej, psychicznej i seksualnej.
       Na Warmii i Mazurach tę antyprzemocową kampanię zainaugurowała wojewódzka konferencja „Oblicza przemocy — portret sprawcy”, organizowana przez Fundację Instytut Badań i Edukacji Społecznej. Odbyła się ona w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Wzięli w niej udział prawnicy, pedagodzy, psychologowie, policjanci i szefowie ośrodków pomocy społecznej, którzy mówili o wsparciu dla ofiar przemocy, o programach korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc i o gminie bez przemocy. Podczas konferencji zostali odznaczeni Kawalerowie Białej Wstążki: Mirosław Ślesiński, Edward Tomczyk, Piotr Machul oraz pośmiertnie Jacek Błaszczyk. Spotkanie zakończył panel dyskusyjny pod hasłem „Jak skutecznie pomóc ofiarom przemocy w rodzinie?”, w którym wzięli udział prawniczka Anna Olszewska, pedagog Krzysztof Rubas, psychologowie Barbara Bobrowska-Wejnert oraz Mirosław Ślesiński. Na spotkaniu obecny był również mł. insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu, podkomisarz Tomasz Klucznik oraz podinsp. Anna Kos, która przyjechała z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Według danych Komendy Wojewódzkiej Policji w regionie od 1 stycznia do 31 października 2016 roku liczba osób, co do których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą, wynosi 7967.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A kiedy konferencja o przemocy wobec mężczyzn ? Policja odwraca głowe i udaje że problemu nie ma. Kobiety potrafią być przebiegłe, perfidne, znęcać się, kłamać i wykorzystywać sytuacje niszcząc swoich byłych facetów. Dla policji problem nie ma bo nie pasuje im to w statystykach. Nie przyjmują takich zgłoszeń a jak już to za kilka dni umażają bez zbadania sprawy, Przypomne tylko z historii że najbardziej sadystyczne podczas przesłuchań były właśnie kobiety czy to w II wojnie czy np UBecka krwawa Luna.
  • Mężczyźni sprawcami 99% aktów przemocy wobec kobiet i rodziny, tak wykazują ogólnie dostępne, aktualne statystyki policji
  • Minusa dają kobiety. Ale może teraz faceci zaczną walczyć o równouprawnienie? Jeżeli chodzi o przemoc, to często jest tak, że kobieta nakładzie facetowi po mordzie i jak ten zacznie się zasłaniać lub bronić, wtedy ona dzwoni po policję. Facetowi nie uchodzi dzwonić na policję jak zostanie zmaltretowany przez sadystyczną babę. I nie przejmuję się kciukami skierowanymi w dół, bo one są od sadystycznych i "pokrzywdzonych" kobiet.
  • Kłamstwo. Wielkie kłamstwo. A na czele statystyka.
  • Statystyka później. Najpierw prawda - policyja to UBecja
  • Bo zapewne nikt nie robił statystyk przemocy kobiet wobec mężczyzn, jak się o czymś nie mówi albo nie ma tego w internecie to znaczy że to nie istnieje. Pozdrawiam wszystkich.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Zantyr(2016-11-26)
Reklama