UWAGA!

Policjanci podsumowali działania NURD

 Elbląg, Policjanci podsumowali działania NURD
fot. policja

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj (3 sierpnia) na terenie miasta i powiatu elbląskiego, działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Zatrzymali jednego kierowcę za przekroczenie prędkości o 50 km/h oraz pracowali na miejscu wypadku po czołowym zderzeniu dwóch samochodów.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 10 naruszeń przepisów ruchu drogowego kierowców wobec pieszych oraz 11 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 58 mandatów karnych za inne wykroczenia, a w czterech przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniami. W działaniach NURD policjanci obsłużyli siedem zdarzeń drogowych, przeprowadzili 117 kontroli trzeźwości. Nie zatrzymali żadnego nietrzeźwego kierowcy oraz zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych.
       Funkcjonariusze obsługiwali także wypadek drogowy. Doszło do niego około godziny 21 na przebudowie drogi nr 7 w Kazimierzowie. Tam zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Kierujący oplem vectra, 26-letni mieszkaniec Iławy, który jechał w kierunku Warszawy, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z chryslerem, którym kierował 30-latek z Dzierzgonia. Pasażerka opla oraz pasażer chryslera trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo
       jazdy kierowcy opla.
       W Tych samych działaniach policjanci zatrzymali kobietę, która kierując bmw przekroczyła w mieście prędkość o 50 kilometrów na godzinę. 24-letnia elblążanka miała 114 km/h na Trasie Unii Europejskiej. Na trzy miesiące straciła prawo jazdy.
       Działania NURD były prowadzone wspólnie z żandarmerią wojskową.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • To nie są żadne działania tylko represje i prześladowania obywateli ! ! !
  • 58 mandatów i wiadomo po co ZOMO wyszło na ulice.
  • Przestańcie pisać bzdurne komentarze !!! Odnośnie kierowców niestosujących się do przepisów jest całe mnóstwo, poprzez takie zachowania zagrażają innym użytkownikom. Ciekawe, co będziesz pisał jak przez kierowce nie stosującego się do przepisów stracisz męża, żonę, córkę, syna czy też wnuków. Czasami wystarczy wyjechać na drogę 5 minut i widzi się co najmniej kilku jak nie kilkunastu kierowców łamiących ewidentnie przepisy. Każdy musi pamiętać, że na drodze są inni użytkownicy poprawnie jeżdżących, którzy chcą cali i zdrowi dotrzeć do swoich domów !!!!
  • Więcej patroli w przyelbląskich miejscowościach chcielibyśmy widzieć, bo tam też mieszkają ludzie, którzy chcą czuć się bezpiecznie.
  • Pprzestań pisać bzdury. Albo jesteś tak ślepy albo jesteś jednym z nich. .Te ich bezpieczeństwo to jedynie przykrywka. Założe się że przy tych 58 mandatach kierowcy by przejechali i nikomu nic by się nie stało ale trzeba wywołać sztuczne problemy. Pojeździj po Europie to zobaczysz jak się jeździ i jak NURD się zachowują a wypadków o wiele mniej. Co innego eliminować patologie na drodze a co innego z premedytacją łoić kierowców z kasy. Typowa nagonka z łapanką i bez określonej liczby mandatów nie wracać !
  • Hitler też dbał o bezpieczeństwo swoich rodaków. Kwestia czym można ogłupić naród.
  • - " Pojeździj po Europie to zobaczysz jak się jeździ" - A wiesz dlaczego tak jest??? Bo jest inna kultura jazdy i inni kierowcy, którzy potrafią się zachować na drodze!!! Jak jest w Polsce to chyba Tobie nie trzeba pisać, tak więc lepiej nie przytaczać i powoływać się na Europe Zachodnią.
Reklama