UWAGA!

Policjanci podsumowali weekend

Elbląg, Policjanci podsumowali weekend
fot. policja

W miniony weekend policjanci z prewencji zrealizowali 180 interwencji. 45 z nich to interwencje domowe. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 23 osoby. Zatrzymano cztery osoby poszukiwane. Policjanci z ruchu drogowego przebadali blisko 400 kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymano dwóch pijanych kierujących.

Pierwszy z nich to 43-latek kierujący audi a3. Mężczyzna jadąc od strony Elbląga w miejscowości Krzewsk z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Przewieziono go do szpitala. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu. Nie posiadał on także uprawnień do kierowania. Jego audi trafiło na policyjny parking.

W sobotę patrol ruchu drogowego zatrzymał w Kwietniewie vw passata, którym kierował 25-latek. W tym przypadku badanie alkotestem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał.

Obaj wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, będą także musieli zapłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie posiadał on także uprawnień do kierowania - Jakie to teraz nagminne, że jeżdżą w ogóle bez uprawnień ! O czym to świadczy? To powiem - o poczuciu bezkarności w szczególności na obszarach wiejskich.
  • Mieszkałem w mieście, znam ośmiu co jeżdżą bez PJ. A od dwóch lat mieszkam na wsi i z tego co wiem to tylko dwóch małolatów jezdzi bez uprawnień pomimo tego że już kilka razy popłacili po 500 zł za ich brak.
Reklama