UWAGA!

Policjanci z Elbląga na Górze Chrobrego

 Elbląg, Policjanci z Elbląga na Górze Chrobrego

Na terenie Elbląga rozpoczęły się ferie zimowe. Jak co roku na Górze Chrobrego pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa.

W najbliższą środę (24 stycznia) o godzinie 10 na Górze Chrobrego w Elblągu policjanci będą edukować dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa na stoku. Mundurowi przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach.
       Do służby na zorganizowanych terenach narciarskich skierowani zostali policjanci posiadający dobre umiejętności jazdy na nartach, którzy wspólnie z instruktorami narciarstwa będą prowadzić pogadanki edukacyjne. Co ważne, mundurowi będą patrolować nie tylko nartostrady, ale także ich okolice – drogi dojazdowe i parkingi. Więcej patroli policyjnych pojawi się także w okolicach dworców kolejowych i autobusowych oraz w miejscach zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. W ramach przedsięwzięcia do uczestników aktywnego wypoczynku trafią kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), numery telefonów alarmowych oraz stopnie zagrożenia lawinowego.
       Istotnym elementem akcji jest również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów", kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody. 
      
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ta tzw tvp regionalna reklamuje mazury i stoki a o stoku w Elblągu milczy chamskie podejście. A senatorzy i posłowie tego faktu nie widzą że tv powinna byc dla całego regionu anie dla olsztyna i bagien.
  • Jak mnie kręci to zażywam Stoperan.
  • policjanci na stoku? tu zawsze było ok
  • Malo Policjantow widze na codzien, raczej jak juz to straz miejska, czyli taka niby policja po gimnazjum. .. rekordy smiechu jednak bija ochroniarze parkujacy na miejscu dla niepelnosprawnych przy odbiorze utargu z biedry
  • Najpierw niech przedsiębiorstwo Góra Chrobrego zapewni bezpieczeństwo początkującym narciarzom! nie mają gdzie zjeżdżać, bo ośla łączka jest teraz dla sanek!
Reklama