UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci z Gronowa Elbląskiego podsumowali ubiegły rok

 
Elbląg, Policjanci z Gronowa Elbląskiego podsumowali ubiegły rok
fot. policja

Wczoraj (2 lutego) w budynku gminy w Gronowie Elbląskim odbyła się odprawa roczna policjantów, podczas której omówiono najważniejsze sprawy związane z bezpieczeństwem dla mieszkańców gmin - Elbląg, Markusy i Gronowo Elbląskie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci, przedstawiciele samorządu oraz placówek oświatowych.

Sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa zdał asp. sztab. Paweł Cywiński, kierownik III rewiru w Gronowie Elbląskim.
       W ubiegłym roku policjanci podjęli 349 interwencji. 179 to interwencje domowe, gdzie bezpośrednią przyczyną był alkohol. 140 z nich zakończyły się Niebieską Kartą. Funkcjonariusze zrealizowali 44 nakazy doprowadzenia do sądów, prokuratur i innych placówek. Dzielnicowi sporządzili i przeprowadzili łącznie 1549 wywiadów na zlecenie organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Skontrolowali 3101 miejsc zagrożonych. W służbie obchodowej wykonali 773 służby i wylegitymowali 1504 osoby. Działali także na polu profilaktyki. Brali udział w 264 spotkaniach, w większości z mieszkańcami gmin, jak również przedstawicielami samorządów. Realizowali programy prewencyjne np.: „Bezpieczne Ferie”, „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Od momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB - 14.09.2016r.) do końca roku 2016 na terenie III rewiru zanotowano 35 zgłoszeń. Dotyczyły głównie ruchu drogowego i prewencji. W 2016 roku dzięki zaangażowaniu i pomocy finansowej władz samorządowych gmin Gronowo Elbląskie, Markusy, Elbląg oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu, dla dzielnicowych został zakupiony radiowóz kia ceed (połowa środków finansowych pochodziła z KWP Olsztyn).
       Gospodarz spotkania – Marcin Ślęzak, wójt gminy Gronowo Elbląskie, podkreślił wagę współpracy i odpowiedzialność służby. Zadeklarował dalszą pomoc i wsparcie ze strony samorządu.
       - Nie byłoby dotacji, gdybyśmy w was nie wierzyli i was nie doceniali. Nie wyobrażamy sobie pracy bez was policjantów. Działacie na wielu płaszczyznach. Mam tu na myśli np. zespół interdyscyplinarny, komisję rozwiązywania problemów alkoholowych, nie mówiąc już o zabezpieczaniu imprez, np. dożynki, pielgrzymki. – powiedział Genowefa Kwoczek, wójt gminy Elbląg.
       Podobnego zdania była wójt z Markus – pani Dorota Wasik. – Doceniamy waszą prace, a policjant cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym. Dzisiaj ludzie nauczyli się rozmawiać z dzielnicowym i przede wszystkim już się nie boją. Ja to dostrzegam i dziękuję.
       - Dziękuję za słowa uznania i dziękuję za wsparcie finansowe. Bez niego nie moglibyśmy sprawnie funkcjonować. Moim marzeniem jest poprawa warunków lokalowych policjantów i dzięki tej współpracy z pewnością to się zmieni. Cieszy mnie to, że dzielnicowi są bliżej z ludźmi, bo przecież tak powinno być. Tak odprawę podsumował podinspektor Tomasz Piaskowski, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Problem w tym, że jeden z funkcjonariuszy pan dzielnicowy Włodek rozpowiada mieszkańcom kto i co mu zgłasza. Tak nie powinno być ! Policjant tak jak ksiądz powinien zachować takie informacje dla siebie. Niestety nie jest to tylko moje spostrzeżenie, wielu mieszkańców jego rewiru to potwierdzi. Proszę zainteresować się problemem, ponieważ takie zachowania powodują niechęć mieszkańców do władzy i brak reakcji na patologie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  bardziejasertywna(2017-02-03)
 • Pogadali, pościemniali, poklepali się po plecach i gra muzyka.
 • Panie asp. sztab. Paweł Cywiński kiedy zrobi Pan porządek z qudami i motorami typu cross w miejscowości Wiktorowo, które zakłócają normalne funkcjonowanie oraz mieszkanie w tej miejscowości?????
 • W miniony piątek znowu zaczęli jeździć quadami i motorami a policja jakoś słabo działa albo kompletnie nic nie działa. Dużo mówią, mało robią takie jest ich motto!
 • @ " Cieszy mnie to, że dzielnicowi są bliżej z ludźmi, bo przecież tak powinno być. " - Drogi Panie podinspektorze Tomaszu Piaskowski chyba sam Pan w to nie wierzy??? Papier wszystko przyjmie a rzeczywistość pokazuje zupełnie inny obraz!
Reklama