UWAGA!

Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”

Elbląg, Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, a także to, czy nie prowadzą oni swoich pojazdów będąc pod wpływem narkotyków
Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, a także to, czy nie prowadzą oni swoich pojazdów będąc pod wpływem narkotyków (fot. KMP Elbląg)

150 pojazdów skontrolowali policjanci podczas wczorajszej (6 sierpnia) akcji „Alkohol i narkotyki”. Zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących, odebrali 16 dowodów rejestracyjnych, wystawili 52 mandaty.

Działania „Alkohol i narkotyki" prowadzone były praktycznie przez cały dzień. Miały one na celu eliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący oraz ci, którzy prowadzą po użyciu narkotyków. Tym razem policjanci kontrolowali pojazdy na terenie miasta i gmin z terenu powiatu elbląskiego. 
       - Łącznie skontrolowano 150 kierujących – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Każdy z nich badany był alkomatem. W czterech przypadkach wynik okazał się pozytywny. Kierujący rowerem w miejscowości Lisów (gm. Elbląg)
       45-letni Stanisław B. miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w podelbląskim Jagodnie policjanci zatrzymali 32-letniego Radosława J., który kierując ciężarowym volvo miał około 0,6 promila - co w świetle prawa stanowi już przestępstwo. Wszyscy za swój czyn odpowiedzą przed sądem.
       Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość i nie wsiadanie za kierownicę samochodu nawet po niewielkiej ilości wypitego alkoholu. Oprócz konsekwencji np. spowodowania wypadku po alkoholu, czekają ich również konsekwencje prawne.
       Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
       W najbliższy weekend kolejna akcja elbląskiej drogówki wymierzona przeciwko piratom drogowym. Funkcjonariuszy będzie można zobaczyć między innymi na krajowej „siódemce". W działania wspierają ich żandarmi oraz funkcjonariusze Służby Celnej.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czekamy na akcje rozpoczęcia roku szkolnego skierowaną do dzieci "Idzie wrzesień będą warzywa"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Morientes(2009-08-07)
 • Więcej takich akcji! Każdy kto po alkoholu, prochach, itp, kieruje samochodem powinien się liczyć z słona karą i utratą prawka na zawsze, NA ZAWSZE! Dość morderców na drogach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kowalski-abc(2009-08-07)
 • oto nasza dzielna policja, mandaty wlepiać to potrafią a przyjechać do zgłoszenia to już problem, niewspomne już o niecheci przyjmowania zgłoszeń drobnych przestępstw. No ale niewykryte sprawy źle w statystykach wygladają.
 • Codziennie mogą być prowadzone takie akcje, a ludzie i tak się nie nauczą nigdy.
 • Policja swoje robi, a sądy, prokurator? wypuszczą, czy zawiasy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawias(2009-08-07)
 • A ja napisze troche nie na temat. Dotyczy art. sponsorowanych. Dlaczego nie można tam umieszczać komentarzy?A może na temat Nowej Holandi mam coś ciekawego do powiedzenia?????Ze strony negatywnej oczwiście
 • No tak jedzenie, afeeeee a ceny
 • dopóki za jazde powyżej 2 promili nie bedzie obligatoryjnego roku wiezienia, a nie obietnic dwoch lat, a w praktyce nastepnego dnia do domu, dopoki prawo w polsce bedzie niepowaznie i z poblazaniem traktowac pijakow, bedą tysiace niepotrzebnych ofiar pijanych piratow. Jak obecny rzad w tych i wielu innych sprawacjh nie wezmie sie do roboty. to za rok bedzie do wymiany.
 • Nowa Holandia bidna jakaś ta atrakcja
Reklama