UWAGA!

Policyjna akcja "Prędkość''

 
Elbląg, Policyjna akcja "Prędkość''
(fot. KPP Braniewo)

Na terenie całego kraju trwały działania ,,Prędkość''. Funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości nie tylko ze statycznych punktów, ale i dynamicznie. Policjanci wciąż przypominają - "bezpieczna prędkość'' to taka, w której kierowca ma pełną kontrolę nad pojazdem. Wolniej znaczy bezpieczniej.

Do jednych z priorytetowych zadań Policji zaliczamy zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością. To właśnie prędkość generuje najwięcej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
       Działania mają celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.
       Spośród 38 przeprowadzonych kontroli na terenie powiatu braniewskiego – aż 23 dotyczyły zbyt szybkiej jazdy. Kierowcy musieli liczyć się więc z konsekwencjami.
       Na drodze s-22 patrol ruchu drogowego zatrzymał jadącego z prędkością 155 km/h 41-latka. Mężczyzna za nic miał obowiązujący limit do 80 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem.
       Nieodpowiedzialną, bo zbyt szybką jazdą, wykazał się także młody motocyklista, który pędził z taką samą prędkością, jak jego poprzednik - 155 km/h, po trasie, na której ograniczenie wynosiło do 100 km/h. Spotkanie z funkcjonariuszami zakończył otrzymaniem 400-złotowego mandatu.
       Pamiętajmy - konsekwencje „łamania" przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonych limitów prędkości, ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego.
      
sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz, KPP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama