UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policyjne święto już za tydzień

 
Elbląg, Policyjne święto już za tydzień
fot. nadesłane

W lipcu czekają nas obchody święta Policji. W naszym mieście odbędą się wojewódzkie obchody, z uwagi na to, iż Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu zostanie tego dnia nadany nowy sztandar. To główny punkt uroczystości jaką zaplanowano na 19 lipca. Aby podkreślić rangę tego niecodziennego wydarzenia przygotowano całą wyjątkową oprawę święta, którą będą mogli obejrzeć elblążanie.

Główna uroczystość odbędzie się na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Tam, zgromadzeni goście, wśród których znajdą się przedstawiciele ministerstwa, generałowie Policji, oraz władz miejskich a także kompania reprezentacyjna Policji będą świadkami, nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Sztandaru, o którego starania rozpoczęto już w 2011 roku.
       Dokładnie 4 listopada 2011 roku zawiązał się Społeczny Komitet Organizacyjny Nadania Sztandaru dla elbląskiej komendy. Dzięki niemu zebrano odpowiednią kwotę pieniędzy, która pozwoliła zakupić nowy sztandar. Na dotychczasowym, posiadanym przez komendę widniał jeszcze napis „Komenda Rejonowa Policji” z racji tego, że był on ufundowany i nadany blisko 20 lat temu. Nowy sztandar ma napis Komenda Miejska Policji oraz herb Elbląga na tle policyjnej odznaki
       Sztandar dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie 9. sztandarem w garnizonie warmińsko-mazurskim. Sztandar byłej Komendy Rejonowej Policji w Elblągu, po nadaniu nowego, zostanie przekazany do Muzeum Historii Policji w Warszawie.
       Oprócz uroczystości nadania sztandaru i obchodów wojewódzkich święta Policji, elblążan czeka moc atrakcji, które jak co roku pozwolą całym rodzinom miło spędzić czas na placu Kazimierza Jagiellończyka.
       Wśród atrakcji będą konkursy i zabawy dla najmłodszych, pokaz sprzętu grupy antyterrorystycznej a także policyjnego wyposażenia. Dla osób dorosłych posiadających prawo jazdy będzie zorganizowany konkurs jazdy sprawnościowej samochodem.
      
       Serdecznie zapraszamy 19 lipca (czwartek) na Plac Kazimierza Jagiellończyka na uroczystość jakiej dawno w Elblągu nie było.
      
       Plan obchodów:
      
       19 lipca (czwartek)

       godz. 10 msza w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin  (Katedra pw św. Mikołaja)
       ok. godz. 11.15  przemarsz pododdziałów Policji na Plac KazimierzaJagiellończyka
       (trasa przemarszu: z ul. Mostowej w kierunku ul. Stary Rynek, Wigilijna, Giermków, Hetmańska, Nitschmana, Grota Roweckiego, Trybunalska, 12-Lutego, Teatralna, Plac Kazimierza Jagiellończyka)
       godz. 14 zakończenie uroczystości
       godz. 16-19 pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Policji, pokaz musztry, konkursy dla najmłodszych, występy artystyczne (Plac Kazimierza Jagiellończyka)
      
       20 lipca (piątek)

       godz. 10 mecz piłki nożnej Policja – Przyjaciele Policji (boisko przy ul. Skrzydlatej)
      
       22 lipca (niedziela)
       godz. 6 -10 zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu
       godz. 11 - wręczenie nagrody zwycięzcy zawodów
       godz. 12.30 „Dzieciaki-Detektywiaki” – spotkanie z cyklu „Elbląg czyta dzieciom” – bajki dzieciom czyta insp. Marek Osik Komendant Miejski Policji w Elblągu (Ratusz Staromiejski ul. Stary Rynek 25)
       - zabawy, zagadki, konkursy dla dzieci
       - pokaz radiowozów
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama