UWAGA!

Poloneza czas zacząć!

 
Elbląg, Poloneza czas zacząć!
fot. Anna Dembińska

- Słońce to symbol szczęścia, które niech wam dopisuje, a wiatr, który może troszkę dziś przeszkadza, niech będzie wiatrem w żagle wiedzy i celów, do których zdążacie. Zatem poloneza czas zacząć! – tak wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge, krocząc w pierwszej parze, zainaugurowała plenerowe wydarzenie, czyli II Elbląski Polonez Maturzystów. Zobacz zdjęcia i film.

Polonez Maturzystów to pomysł Centrum Nauki i Biznesu Żak.
       - Kroczymy śladami innych oddziałów Żaka w Polsce. Chcieliśmy dołączyć do tego grona i w ubiegłym roku zorganizowaliśmy na Placu Kazimierza Jagiellończyka I Elbląski Polonez Maturzystów – wyjaśniała Anna Szewczyk-Konefał, specjalista ds. marketingu CNiB Żak w Elblągu. – Dziś (15 marca) spotykamy się na Starym Rynku, gdzie spod Bramy Targowej ok. 100 elbląskich maturzystów będzie tańczyć poloneza. Chęć udziału w tym wydarzeniu zgłosiło 9 szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz tancerzy są ich koledzy i koleżanki, którzy będą im kibicować. Myślę, że zgromadziło się tu ok. 500 osób.
       W 2012 r. I Elbląski Polonez Maturzystów odbył się w kwietniu. Było ciepło i przyjemnie, czego nie można powiedzieć o dzisiejszej aurze.
       - To prawda, ale były sygnały ze szkół , by imprezę zorganizować wcześniej, bo 30 kwietnia jest zakończenie roku szkolnego dla maturzystów – wyjaśniała Anna Szewczyk-Konefał. - Nie mieliśmy wpływu na pogodę, ale mam nadzieję, że będzie miło.
       Ale Polonez Maturzystów to nie tylko wspólny taniec.
       - Rozpisany został plebiscyt na najlepszy wizerunek szkoły i transparent – dodała Anna Szewczyk –Konefał. - Głosowanie odbędzie się na facebooku, a uczniowie zwycięskiej szkoły w nagrodę pójdą na bilard.
       Uczniowie wykazali się dużym poczuciem humoru przygotowując stroje i transparenty. W tłumie można było zobaczyć np. aniołki, tajnych agentów, niebieskie czupryny, różowe sukienki i kolorowe balony. I hasła: „Zapraszamy do poloneza” (a na transparencie namalowane auto marki Polonez) – tak reklamowało się II LO czy „Dróg jest wiele, najlepsza z nich do ZSTI” – to slogan Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. A także wiele innych - ciekawych i pomysłowych.
       - Z V LO pofrunie się wysoko więc za motyw przewodni przyjęliśmy anioły – wyjaśniała Aleksandra Czerniawska. – Czy do tańca przygotowywaliśmy się szczególnie? Raczej nie, muszą nam wystarczyć doświadczenia ze studniówki, krok podstawowy i damy radę.
       Zabawa – zabawą, ale czy przygotowania do egzaminu dojrzałości idą pełną parą?
       - Powolutku, zobaczymy, jak to wyjdzie, trochę stresu jest – przyznała maturzystka z „piątki”. - Plany na studia też są. Te bardziej ambitne to aktorstwo, ale zobaczymy.
      
       W samo południe maturzyści ruszyli krokiem poloneza spod Bramy Targowej w kierunku Ratusza Staromiejskiego. W pierwszej parze, wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge: - Słońce to symbol szczęścia, które niech wam dopisuje, a wiatr, który może troszkę dziś przeszkadza, niech będzie wiatrem w żagle wiedzy i celów, do których zdążacie – mówiła.
       Pani wiceprezydent partnerował w tańcu Marcin Kobierowski, tegoroczny maturzysta, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego, tancerz Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama