UWAGA!

Polsko-rosyjskie warsztaty

Elbląskie Stowarzyszenie Kulturalne Viva Art oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” po raz kolejny organizują polsko-rosyjskie warsztaty artystyczne. Pierwsza ich część rozpocznie się w piątek 28 kwietnia w Zielonogradsku, druga odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja w Elblągu i Malborku.

W spotkaniach uczestniczyć będzie młodzież niepełnosprawna z Polski i Rosji. Prace z batiku, ceramiki, malarstwa, grafiki i rysunku, powstałe na zajęciach, prezentowane będą na dwóch wystawach: w Konsulacie RP w Kaliningradzie oraz w Elblągu. Wernisaż elbląskiej wystawy odbędzie się 25 maja w Światowidzie.
     Warsztaty są częścią przedsięwzięcia organizowanego we współpracy z czterema partnerami rosyjskimi: Społeczną Organizacją Wsparcia i Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Ruczejok”, Centrum Psychologiczno-Medyczno-Socjalnego Wspierania „Nadzieja”, Kaliningradzką Regionalną Dziecięco-Młodzieżową Społeczną Organizacją Inwalidów „Maria” oraz Państwową Szkołą-Internatem dla dzieci niesłyszących w Sosnówce. Wspólnie przeprowadzono już plener plastyczny w Stegnie, szkolenia w Elblągu i Kaliningradzie oraz Zielonogradsku z zakresu arteterapii dla kadry terapeutycznej i opiekunów dzieci niepełnosprawnych oraz seminarium „Między sztuką a twórczością”. Ich odbiorcami są wszyscy zainteresowani problematyką osób niepełnosprawnych - rodzice, opiekunowie, nauczyciele i terapeuci młodzieży niepełnosprawnej, a także artyści oraz członkowie organizacji pozarządowych i wolontariusze.
     Projekt współfinansowany jest ze środków Phare oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama