UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

Elbląg, Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

Trwa nabór wniosków w ramach programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży”. Projekt Narodowego Centrum Kultury kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat. Termin zgłaszania wniosków mija 19 kwietnia.

O dofinansowanie mogą ubiegać się polskie organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury, które posiadają ukraińskiego partnera. W programie nie mogą brać udziału instytucje współprowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz jednostki samorządu terytorialnego. Wymiana powinna odbyć się między 26 maja a 15 grudnia i trwać od 7 do 21 dni.
       Celem projektu jest wzajemne poznanie się młodych Polaków i Ukraińców oraz nabycie wiedzy na temat współczesnej Polski i Ukrainy. W programie wymiany powinny znaleźć się zajęcia, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z historią i kulturą lokalną oraz podstawami języka. Obowiązkowym punktem przedsięwzięcia jest również przedstawienie podobieństw i odmienności kulturowych.
       Budżet programu planuje się na 1,5 mln zł. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 50 tys. zł, a minimalny wkład własny to 10 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania.
       Więcej informacji można znaleźć na stronie.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • S. .. ie sie z tymi Ukraińcami tak teraz Polsce banderowcy przypadli go gustu? Ciekawe. .. .
  • Wymordowali, jak podaje E. Prus, prawie 500 tys. Polaków. Jakoś nie słychać, by któryś z partyjniaków wspomniał chociaż o ofiarach OUN-UPA. Ludzie, kogo wy popieracie? Zbiórki żywności w szkołach? Bo 40 rodzin ukraińskich w potrzebie? To już przegięcie! W Polsce głoduje, wg oficjalnych źródeł, półtora miliona dzieci! Pytam, gdzie odbywa sie jakas akcja, która wspiera rodziny stojące na skraju ubóstwa? W Polsce wyrywa się dzieci z rodzin, w których panuje bieda! A ludzie otumanieni propagandą zbierają datki na Ukraińców. To jest chore. Naród, który nie szanuje własnej historii nie zasluguje na miano narodu!
  • A na turnusy i pomoc dla naszych dzieci niepełnosprawnych nie ma pieniędzy !
  • proponuję by pojechały na to dzieci tych wszystkich popierających, zakochanych itd
  • " Obowiązkowym punktem przedsięwzięcia jest również przedstawienie podobieństw i odmienności kulturowych" Szczególnie powinno się poruszyć bestialskie mordy siepaczy ukraińskich spod znaku bandery na Polakach na Wołyniu. Zbrodnie te do tej pory nie zostały rozliczone.
Reklama